Kale Endüstri Holding ve Şirketleri Onursal Başkan Sadık Özgür "TBMM Üstün Hizmet Ödülü" Aldı

Türkiye Cumhuriyeti'ne ulusal ve uluslararası düzeyde üstün hizmetlerde bulunanlara, Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlayanlara, halkın refahı, eğitimi, mutluluğu ve sosyal gelişimi için yararlı hizmetlerde bulunanlara verilen TBMM Üstün Hizmet Ödülü,  gönül borcu ve minnet duygularının ifadesi olarak TBMM adına teşekkür anlamını taşıyor.

Sayın Sadık Özgür bugüne kadar gösterdiği özverili, başarılı ve yararlı çalışmalarıyla özellikle Sivas'a yaptığı hizmetler dolayısı ile ülkemize önemli faydalar sağlamış, eğitim ve sağlık başta olmak üzere çeşitli alanlarda bağış ve katkılarda bulunmuştur.

13 Temmuz 2009 Pazartesi günü TBMM'de yapılan törende Sayın Sadık Özgür 'e ödülü,  TBMM Başkanı Sayın Köksal Toptan tarafından takdim edildi.

Sadık Özgür, TBMM Üstün Hizmet Ödülü ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Türkiye Büyük Millet Meclisi adına verilen bu ödülü almaya hak kazanmış olmak bana büyük bir onur ve gurur verdi.

Sivas'ta doğdum ve çocuk yaşta İstanbul'a gelerek hayat mücadelesine başladım. Çok çalışarak ve hiçbir zaman yılmayarak ve en önemlisi "hep daha iyi nasıl yaparım" diyerek yola çıktım ve çok şükür bugünlere geldim.

Türk sanayisine, % 100 Türk sermayesi ile üretilen, 105 ülkede satılan ve bugün artık bir dünya markası olmuş   "Kale Kilit " adını kazandırdım.

Hayatım boyunca kalite, güven ve garanti ilkelerinden taviz vermeden üretim yapmayı ve kazandıklarımı millet için harcamayı ilke edindim.
Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan ve kazanan herkesin eğitime ve hayır işlerine gönülden yardımcı olmalarını  diliyorum"