Alarm Sistemleri

kale-iletisim kale-iletisim 

Kale Alarm aboneleri, Kale Alarm İzleme Merkezi ile irtibata geçerek mobil uygulama şifresini edinebilirler.

Alarm şifresi, sistemdeki kontrol panelinden (keypad) değiştirilebilir. Kullanım kitapçığı veya Kale Alarm çağrı merkezinden destek alınabilir.

Alarm sistemi, sisteme dahil olan uzaktan kumanda ile belli bir mesafeden (30m ye kadar) veya mobil uygulama ile akıllı telefonlar üzerinden yönetilebilir.

Ücretsiz keşif sırasında güvenlik danışmanlarımız sizlere bilgi vereceklerdir.

Elektrik kesintileri yaşandığı durumlarda alarm sistemine bağlı bulunan akü devreye girerek gerekli enerjiyi sağlar. Elektrik kesintisi sonlandığında sistem otomatik olarak elektrik enerjisi üzerinden çalışmaya devam edecek ve bağlı olan aküyü tekrar şarj etmeye başlayacaktır.

Kale Alarm ürünlerinde sistem kiralama veya satın alma seçenekleri ile sunulmaktadır.

Kale Alarm'ın aboneleri için sunmuş olduğu Pet PIR dedektörler sayesinde yaşam alanlarımızı paylaştığımız evcil dostlarımızla aynı mekanda iken, hem ortamda rahatça hareket edebilirler hem de mekanımızın güvenliğini sağlayabiliriz.

Uzman teknik ekiplerimiz tarafından onay verilen alarm sistemleri için gözlem hizmeti alabilirsiniz.

Alarm sistemleri dışarıdan gelebilecek çeşitli sabotaj ihtimallerine karşı dedektörlerin içerisinde bulunan sabotaj sensörleri sayesinde alarm sistemini anlık harekete geçirir, sirenler yardımıyla çevre ikazı verir ve bağlı bulunduğu Alarm İzleme Merkezi' ne bilgi göndererek sabotaj ihtimali için kolluk kuvvetleri mekana yönlendirilir.

Alarm güvenlik sistemleri çeşitli haberleşme yöntemleri ile Alarm İzleme Merkezi ile irtibat kurarlar. Karasal telefon hattı (Ev veya İş telefonu) üzerinden, mekandaki kablolu İnternet altyapısını kullanarak modem üzerinden veya kablosuz GSM hattı üzerinden GPRS sinyalleri ile iletişim kurabilir.

Süresini sizin belirleyeceğiniz çıkış gecikmesi ile istediğiniz süreyi belirleyebilirsiniz.

Alarm sistemleri akıllı telefonlar üzerinden mobil uygulamalar ile güvenli bir şekilde yönetilebilir. Alarm sistemini kurma, devre dışı bırakma, bypass vb. gibi işlemler yapılabilir.

Alarm sistemi devreye girer girmez eş zamanlı olarak haberleşme hattı üzerinden Kale Alarm İzleme merkezine sinyal gönderir. Ortalama 10sn içerisinde aboneye veya ilgili kolluk kuvvetlerine bilgilendirme yapılır.

Elektrik kesintileri yaşandığı durumlarda alarm sistemine bağlı bulunan akü devreye girerek gerekli enerjiyi sağlar. Elektrik kesintisi sonlandığında sistem otomatik olarak elektrik enerjisi üzerinden çalışmaya devam edecek ve bağlı olan aküyü tekrar şarj etmeye başlayacaktır.

Alarm sisteminde şifre paneli üzerinde 3 farklı acil durum butonu bulunmaktadır(Polis, Ambulans, İtfaiye). Aboneler acil durumlarda ilgili butonlara basarak acil durum bildirimini bağlı bulunan Kale Alarm İzleme Merkezi'ne iletirler. Alarm İzleme merkezi çalışanları acil durumun türüne bağlı olarak ilgili kolluk kuvvetlerini mekana yönlendirirler. 

Acil durum butonları kullanıldığında sistem iletişim kanalları vasıtasıyla acil durum bilgisini alarm izleme merkezine bildirir. Gelen acil durum çağrısı ile abone polis talebinde bulunmuş ise emniyet birimleri direkt olarak kayıtlı olan adrese yönlendirilirler. Sağlık veya yangın ile ilgili acil durumlarda ise doğrulama için kullanıcı bildirimi yapılarak ilgili kolluk kuvvetleri mekana yönlendirilir.

Alarm sistemleri siz evde yok iken mekanı koruduğu gibi sizler ev içerisinde olduğunuz zamanlarda da güvenliğinizi ev içi ve uyku senaryoları ile kendinizi güven altında hissetmenizi sağlar. Böylece siz mekan içerisinde rahatça hareket edebilirken dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı sizleri korumuş olur.

Kale Alarm'ın sunmuş olduğu güvenlik çözümleri her yaştaki kullanıcı kitlesi için sunulan kontrol ekipmanlarına sahiptir. Gerek şifre paneli üzerinden şifre girilerek, gerek uzaktan kumanda ünitesi ile tek bir tuşa basarak, gerekse mobil uygulama üzerinden ilgili ikonu seçerek alarm sistemleri basit bir şekilde kontrol edilebilir.

444 724 0 Kale Alarm Çağrı Merkezi'ni arayarak nakil başvurusunda bulunabilirsiniz.

Referans olarak bize ilettiğiniz kişiler Kale Alarm abonesi olduklarında 2 ay %50 indirim kazanırsınız.

Kale Alarm'ın aboneleri için sunmuş olduğu mobil uygulamalar sistem kurulumu esnasında uzman montaj ekiplerinin desteği ile akıllı telefonunuza kurulabilir. Her yaştaki kullanıcının rahatça kullanabileceği, kullanıcı dostu bir ara yüze sahiptir. Bu uygulamalar sisteme kayıtlı birden fazla abone tarafından kullanılabilir. Kurulum desteği için 444 72 40 Kale Alarm Çağrı Merkezi ile irtibat kurulabilir.

Kale mobil uygulama hizmeti Kale Alarm aboneleri için ücretsiz sunulan bir takip hizmetidir. Mekanımızdan ayrılırken alarm sistemini kurmayı unuttuğumuz durumlar için kullanıcı mekandan 50 ila 100 m mesafe uzaklaştığında kurulumun gerçekleşmediği bilgisini kullanıcının telefonuna bir hatırlatma bildirimi olarak gönderir. Bu şekilde mekanın güvenliği için bir otokontrol sağlanmış olur.

Kale Alarm'ın işletmeler için sunmuş olduğu ücretsiz bir bildirim servisidir. İş yerinde belirlenen saatler dışında açılış-kapanış işlemleri gerçekleştiğinde yetkilendirilmiş kullanıcıya SMS bildirimi gönderir.