Alarm Sistemleri

Kale Alarm aboneleri, Kale Alarm İzleme Merkezi ile irtibata geçerek mobil uygulama şifresini edinebilirler.

Alarm şifresi, sistemdeki kontrol panelinden (keypad) değiştirilebilir. Kullanım kitapçığı veya Kale Alarm çağrı merkezinden destek alınabilir.

Alarm sistemi, sisteme dahil olan uzaktan kumanda ile belli bir mesafeden (30m ye kadar) veya mobil uygulama ile akıllı telefonlar üzerinden yönetilebilir.

Ücretsiz keşif sırasında güvenlik danışmanlarımız sizlere bilgi vereceklerdir.

Elektrik kesintileri yaşandığı durumlarda alarm sistemine bağlı bulunan akü devreye girerek gerekli enerjiyi sağlar. Elektrik kesintisi sonlandığında sistem otomatik olarak elektrik enerjisi üzerinden çalışmaya devam edecek ve bağlı olan aküyü tekrar şarj etmeye başlayacaktır.

Kale Alarm ürünlerinde sistem kiralama veya satın alma seçenekleri ile sunulmaktadır.

Kale Alarm'ın aboneleri için sunmuş olduğu Pet PIR dedektörler sayesinde yaşam alanlarımızı paylaştığımız evcil dostlarımızla aynı mekanda iken, hem ortamda rahatça hareket edebilirler hem de mekanımızın güvenliğini sağlayabiliriz.

Uzman teknik ekiplerimiz tarafından onay verilen alarm sistemleri için gözlem hizmeti alabilirsiniz.

Alarm sistemleri dışarıdan gelebilecek çeşitli sabotaj ihtimallerine karşı dedektörlerin içerisinde bulunan sabotaj sensörleri sayesinde alarm sistemini anlık harekete geçirir, sirenler yardımıyla çevre ikazı verir ve bağlı bulunduğu Alarm İzleme Merkezi' ne bilgi göndererek sabotaj ihtimali için kolluk kuvvetleri mekana yönlendirilir.

Alarm güvenlik sistemleri çeşitli haberleşme yöntemleri ile Alarm İzleme Merkezi ile irtibat kurarlar. Karasal telefon hattı (Ev veya İş telefonu) üzerinden, mekandaki kablolu İnternet altyapısını kullanarak modem üzerinden veya kablosuz GSM hattı üzerinden GPRS sinyalleri ile iletişim kurabilir.

Süresini sizin belirleyeceğiniz çıkış gecikmesi ile istediğiniz süreyi belirleyebilirsiniz.

Alarm sistemleri akıllı telefonlar üzerinden mobil uygulamalar ile güvenli bir şekilde yönetilebilir. Alarm sistemini kurma, devre dışı bırakma, bypass vb. gibi işlemler yapılabilir.

Alarm sistemi devreye girer girmez eş zamanlı olarak haberleşme hattı üzerinden Kale Alarm İzleme merkezine sinyal gönderir. Ortalama 10sn içerisinde aboneye veya ilgili kolluk kuvvetlerine bilgilendirme yapılır.

Elektrik kesintileri yaşandığı durumlarda alarm sistemine bağlı bulunan akü devreye girerek gerekli enerjiyi sağlar. Elektrik kesintisi sonlandığında sistem otomatik olarak elektrik enerjisi üzerinden çalışmaya devam edecek ve bağlı olan aküyü tekrar şarj etmeye başlayacaktır.

Alarm sisteminde şifre paneli üzerinde 3 farklı acil durum butonu bulunmaktadır(Polis, Ambulans, İtfaiye). Aboneler acil durumlarda ilgili butonlara basarak acil durum bildirimini bağlı bulunan Kale Alarm İzleme Merkezi'ne iletirler. Alarm İzleme merkezi çalışanları acil durumun türüne bağlı olarak ilgili kolluk kuvvetlerini mekana yönlendirirler. 

Acil durum butonları kullanıldığında sistem iletişim kanalları vasıtasıyla acil durum bilgisini alarm izleme merkezine bildirir. Gelen acil durum çağrısı ile abone polis talebinde bulunmuş ise emniyet birimleri direkt olarak kayıtlı olan adrese yönlendirilirler. Sağlık veya yangın ile ilgili acil durumlarda ise doğrulama için kullanıcı bildirimi yapılarak ilgili kolluk kuvvetleri mekana yönlendirilir.

Alarm sistemleri siz evde yok iken mekanı koruduğu gibi sizler ev içerisinde olduğunuz zamanlarda da güvenliğinizi ev içi ve uyku senaryoları ile kendinizi güven altında hissetmenizi sağlar. Böylece siz mekan içerisinde rahatça hareket edebilirken dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı sizleri korumuş olur.

Kale Alarm'ın sunmuş olduğu güvenlik çözümleri her yaştaki kullanıcı kitlesi için sunulan kontrol ekipmanlarına sahiptir. Gerek şifre paneli üzerinden şifre girilerek, gerek uzaktan kumanda ünitesi ile tek bir tuşa basarak, gerekse mobil uygulama üzerinden ilgili ikonu seçerek alarm sistemleri basit bir şekilde kontrol edilebilir.

444 724 0 Kale Alarm Çağrı Merkezi'ni arayarak nakil başvurusunda bulunabilirsiniz.

Referans olarak bize ilettiğiniz kişiler Kale Alarm abonesi olduklarında 2 ay %50 indirim kazanırsınız.

Kale Alarm'ın aboneleri için sunmuş olduğu mobil uygulamalar sistem kurulumu esnasında uzman montaj ekiplerinin desteği ile akıllı telefonunuza kurulabilir. Her yaştaki kullanıcının rahatça kullanabileceği, kullanıcı dostu bir ara yüze sahiptir. Bu uygulamalar sisteme kayıtlı birden fazla abone tarafından kullanılabilir. Kurulum desteği için 444 72 40 Kale Alarm Çağrı Merkezi ile irtibat kurulabilir.

Kale mobil uygulama hizmeti Kale Alarm aboneleri için ücretsiz sunulan bir takip hizmetidir. Mekanımızdan ayrılırken alarm sistemini kurmayı unuttuğumuz durumlar için kullanıcı mekandan 50 ila 100 m mesafe uzaklaştığında kurulumun gerçekleşmediği bilgisini kullanıcının telefonuna bir hatırlatma bildirimi olarak gönderir. Bu şekilde mekanın güvenliği için bir otokontrol sağlanmış olur.

Kale Alarm'ın işletmeler için sunmuş olduğu ücretsiz bir bildirim servisidir. İş yerinde belirlenen saatler dışında açılış-kapanış işlemleri gerçekleştiğinde yetkilendirilmiş kullanıcıya SMS bildirimi gönderir.

İnternet, bir akıllı telefon uygulamasından kapı kilitlerini, ışıkları, elektrikli süpürgeleri hatta evcil hayvanları bile uzaktan kontrol edebilmeyi oldukça kolaylaştırıyor. Ayrıca evleri hemen hemen her yerden izlemeyi basit bir hale getiriyor. Akıllı güvenlik ve alarm sistemleri son derece özelleştirilebilir şekillerde tasarlanıyor. 70 yıllık profesyonel tecrübeye sahip Kale Alarm sistemleri, en iyi fiyat ve ülke çapında verdiği hizmet kalitesiyle her yerde güvenliği sağlamaya devam ediyor. Kale Alarm, evleri korumak için ihtiyaç duyulan her şeyi sunuyor. Hırsızlık alarm sistemi, kablosuz ve kablolu alarm sistemleri gibi ürünler arasından seçim yapılabiliyor ve çeşitli eklentiler ile tamamlanarak ister evde ister dışarıda tam bir gönül rahatlığı sunuluyor.

Alarm sistemleri arasında; siren, duman dedektörü, cam kırılma dedektörü, panik butonu, ısı dedektörü, gaz, hareket ve su baskını dedektörleri de bulunmaktadır. Güvenliğin üst düzeyde tutulması istenilen yerlerde tercih edilen siren, alarma geçirici bir olay anında yüksek sesle etrafındaki insanları uyarmaktadır. Duman, ısı, su baskını gibi dedektörler de alarma geçirici durumlarda ışık ve ses yayarak insanları uyarmakta, hatta Kale Alarm da kullanıcı ile iletişime geçerek önlem alınmasını sağlamaktadır. 

Kablolu ve Kablosuz Alarm Sistemleri

Kale Alarm sistemleri kablolu ve kablosuz alarm sistemi olarak iki farklı şekilde tercih edilebilir. Kablosuz ev güvenlik sistemleri; evde çalışmakta olan mobil, sabit hat veya WiFi bağlantılarını kullanarak çalışma eğilimindedir. Buna karşılık, kablolu ev güvenlik sistemi ise evin duvarlarına yerleştirilmiş kabloları kullanır. Kablolu veya mobil, sabit hat veya WiFi bağlantıları nihayetinde aynı sonuç için çalışır: izleme sistemine dahil olan güvenlik cihazları arasında etkili iletişimin sağlanması amaçlanır. 

Kablolu alarm sistemleri merkezi bir kontrol paneli etrafında çalışmaktadır. Muhtemelen bir tuş takımı içerecek olan bu kontrol paneli, evin içine ve çevresine bağlandığında güvenlik sisteminden gelen uyarılara yanıt veren bir merkezdir. Bu kablolu güvenlik alarm sistemi, hareket dedektörleri, güvenlik kameraları veya kapı ve pencere açma sensörlerini içerebilir. Bir davetsiz misafir bu akıllı alarm sistemi güvenliğini tetiklerse, alarm çalacaktır. Kablolu alarm sistemleri paneli, sistemi aktif hale getirmek için veya pasif hale getirmek için de kullanılabilir.

Ev güvenliği için kablosuz alarm sistemleri, istenilen yere kolayca taşınabildikleri için ek esneklik sağlar. Ancak bu durum aynı zamanda ev güvenlik sistemini kurcalamak isteyen kişiler için de geçerli olduğu anlamına gelmektedir. Kablolu ev güvenlik sistemlerini hırsızlar, sistem evin neresinde olursa olsun çıkaramazlar.

Alarm Sistemi Seçeneklerinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Kablolu ve kablosuz alarm sistemlerinin göreceli avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Birçok kablosuz ev alarm sistemi, düzgün çalışması ve evin güvende tutulması için güçlü bir mobil veya WiFi bağlantısına gereksinim duyar. Bu nedenle, tercih edilecek olan ev büyük ise, evin etrafına yayılmış tüm kablosuz güvenlik sistemi için yeterince güçlü bir ağ oluşturulamayabilir.

Kablolu ev güvenlik alarmlarının evinizin duvarlarına entegre edilmesi gerekir. Bu nedenle alarm setini tam olarak kurmak için profesyonel Kale Alarm ekibine güvenmeniz yeterlidir. Yeni ev güvenlik sistemlerine karar vermeden önce alarm sistemi fiyat politikasını da içeren bir fiyat teklifi talep edilebilir. Kablosuz ev güvenlik alarm sistemi tesviye niteliğinde tercih edildiğinde, büyük olasılıkla bunların kurulumu çok daha basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. 

Kale Alarm sistemi cihazlarını ne zaman ve nereye kurulacağı konusunda daha fazla esneklik aranıyorsa, kablosuz ev güvenlik sistemleri tercih etmek daha doğru bir karar olacaktır. Bu şekilde, kablosuz ev güvenlik sistemi genişletmeye devam edilebilir. Genişletme olarak da kablosuz hareket sensörleri ya da güvenlik kameraları eklenebilir. Ayrıca, hangi bölgelerin daha savunmasız olduğuna bağlı bir şekilde, ev güvenlik sistemi evin çevresinde bir konumdan diğerine taşınabilir. Bir uzantı eklemek planlanıyorsa, alarm sistemi çeşitleri arasından kablosuz ev güvenlik sistemi daha pratik bir seçenek olabilir.

Kablolu alarm seçenekleri, uzaktan kontrol açısından daha az seçenek sunmaktadır. Kablosuz alarmlar ise genellikle akıllı cihazlardaki bir uygulamaya, gerçek zamanlı güvenlik uyarısı gönderecek olan hareket dedektörlerine, kapı ya da pencere açma sensörlerine ve güvenlik kameralarına bağlanabilir. Bu, ev güvenlik alarmlarının istenilen zaman, istenilen yerden ve uzaktan tetiklenebileceği veya kapatılabileceği anlamına gelmektedir. Bazı kablolu ev güvenlik ve kapı alarm sistemi, kontrol merkezine birkaç telefon numarası eklenmesine izin vermektedir. Bu sayede herhangi bir güvenlik olayı yaşanması durumunda çağrı ile haberdar olunması sağlanmaktadır.

Alarm Sistemine Hangi Aksesuarlar Dahil Edilebilir?

Alarm sistemi satın al kısmına geçmeden önce düşünülmesi gereken önemli hususlardan biri de ilerleyen zamanlarda alarm sistemi genişletilmek istenirse hangi aksesuarların eklenebileceğidir. Bu hususta kapı alarm sistemi de dahil tüm alarm sistemleri için eklenebilecek farklı sistemler bulunmaktadır. 

Akıllı hareket sensörü: Akıllı hareket sensörleri, ev çevresine veya ev etrafındaki alan içindeki hareketlere odaklanabilmektedir. Her iki durumda da, hareket sensörleri, potansiyel bir davetsiz misafiri yakalamanın güvenilir yollarından biridir. Akıllı hareket sensörlerini akıllı güvenlik kameralarına bağlayarak hareketler hızlı ve kolay bir şekilde izleyebilmek mümkündür.

Akıllı kapı ve pencere açma sensörleri: Bir davetsiz misafir ev etrafındaki herhangi bir kapı veya pencereye girerse ya da girmeye çalışırsa sistem anında bildirim gönderir. Akıllı çelik kapı alarm sistemi ve pencere açma sensörleri, davetsiz misafirlerin kapı ya da pencere açmaya çalıştığını gösteren ince titreşimleri hissedecek hassasiyettedir. Bu nedenle, akıllı hareket sensörleri, güvenliği makul bir fiyata artırmanın yollarındandır.

Ana güvenlik alarmı: Kablosuz veya kablolu bir alarm sistemi en iyi seçim olabilir. Güvenlik sisteminin nasıl çalışması istendiğine bağlı olarak bir GSM alarmı kurmak seçeneklerden biridir. Seçilen kontrol yönteminin düşünülmesi gerekmektedir. Bu yöntemler; klavyeler, LCD ekranlar, dokunmatik ekranlar, uzaktan kontrol seçenekleri ve entegre bir akıllı uygulama aracılığıyla sanal kontrol panelleri şeklinde sıralanabilmektedir.

Akıllı güvenlik kameraları: Güvenlik kameraları, herhangi bir şifreli alarm sistemi ya da akıllı güvenlik sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır.

Alarm Sistemleri Fiyatları

Ev alarm sistemi, teknolojik gelişmelerle birlikte dünya çapında çok daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Alarm sistemi seçmek için dikkat edilmesi gereken farklı değişkenler bulunmaktadır. Ev güvenliği alanında daha fazla rekabet,  görüntülü kapı zilleri, akıllı kilitler ve hareket sensörlü kameralar gibi internete bağlı cihazların daha fazla olmasını sağlamıştır. Ancak artan bilgisayar korsanlığı riski de dahil olmak üzere yeni güvenlik açıkları beraberinde gelmiştir.

Alarm sistemleri fiyatları, büyük ölçüde seçilen kurulum türüne, kurulan ekipmanların miktarına ve seçilen izleme düzeyine bağlı olarak değişmektedir. Bunlar ise sırasıyla kadar koruma istendiğine bağlı olarak değişmektedir.

Ev güvenlik ve alarm sistemleri tipik olarak, bir kapı veya pencerenin açılıp açılmadığını ya da evde birisinin hareket edip etmediğini algılayan sensörler sunmaktadır. Yangın alarmları, cam kırılma sensörleri ve su baskın dedektörleri gibi başka sensörler de sunulmaktadır. Sistemi kurmayı ve devreden çıkarmayı kolaylaştırmak için bir tuş takımı ve alarmı kontrol etmek için bir akıllı telefon uygulaması bulunmaktadır. Alarm sistemlerine ek olarak güvenlik kameralarını da tercih etmek daha üst düzey güvenlik sağlamaya olanak tanımaktadır. Artık birçok sistem ekran etkin akıllı asistanlarla entegre olmaktadır

Daha Fazla Göster