Kamera Sistemleri

İnternet bağlantısı olmadan güvenlik kamera sistemi çalışabilmektedir. Kayıt cihazı içerisinde bulunan harddisk e görüntüler kaydedilir ve bir monitör yardımıyla anlık görüntüler ve kayıtlı görüntülere erişilebilir.

Mekanda internet bağlantısı bulunduğunda ise kamera sistemine uzak PC ler, akıllı telefon veya tabletler üzerinden bağlantı kurarak anlık veya kayıtlı görüntülere erişilebilir.

Kale Alarm Web sitesi üzerinden, çağrı merkezimizi arayarak veya güvenlik danışmanlarının  kayıt altına alımak istenen mekanda gerçekleştireceği keşif ile kamera sistemine sahip olabilirsiniz.

Kale Alarm, abonelerine hem kablo altyapısına uygun hem de kablosuz bir altyapıya sahip farklı paket seçenekleri sunmaktadır. Uzman güvenlik danışmanlarımız ile birlikte ev veya iş yeriniz için yapılacak keşif sonrasında mekanınıza en uygun sistemi seçebilirsiniz.

Güvenlik kamera sistemlerinde kamera sayısı, harddsik kapasitesi, kayıt hızı ve çözünürlük seviyeleri gibi kriterler kayıt sürelerinde değişikliğe neden olmaktadır. Kayıt süreleri, kullanıcılarının isteğine bağlı olarak sanal bir kayıt cetveli üzerinde hesaplanır ve buna göre sistem tasarlanarak kayıt süresi belirlenmiş olur.

Kamera sistemleri personel takip sistemi olarak tasarlanmamıştır. Güvenlik amaçlı tasarlanan kamera sistemleri ile zaman cetveli üzerinde anlık ve geriye dönük video takibi yapılabilmektedir.

İzleme merkezi ile sistemde kayıtlı kullanıcılar arasında doğrulama parolası bulunmaktadır. Abone arandığında AİM personeli teyit amacıyla bu parolayı sorar ve alınan yanıta göre hareket ederler.

Tek başına kamera sistemi ile kötü niyetli girişimlerden anında haberiniz olmayabilir. Kale Alarm ile Alarm durumunda ortalama 10 sn içinde aranırsınız.

Kale Alarm İzleme Merkezi alarm panelleri ile karasal telefon hattı, mekanda ki internet hattı veya sisteme bütünleşik çalışan GPRS haberleşme sayesinde sürekli irtibatta kalır ve acil durumlarda en hızlı haberleşme ile ilgili yönlendirmeleri gerçekleştirir.

Kamera sistemlerinde canlı veya kayıtlı görüntüleri PC üzerinden ''Kale Kameram PC'' programı üzerinden izlenebilir.

Kamera sistemlerinde canlı veya kayıtlı görüntüleri akıllı telefonumuz ile ''Kale Kameram'' mobil uygulaması ile izlenebilir.

Kale Alarm ın işletmeler için sunmuş olduğu ücretsiz bir bildirim servisidir. İş yerinde belirlenen saatler dışında açılış-kapanış işlemleri gerçekleştiğinde yetkilendirilmiş kullanıcıya SMS bildirimi gönderir.

Kamera Sistemleri

Dünya üzerinde çoğu insan için güvenlik kameraları, değerli bir yatırımdan çok daha fazlasını ifade etmektedir. Aynı zamanda suçu önlemede etkili bir araç olarak da görülmektedir. Ev güvenlik kameralarının en büyük artısı, hırsızlar için anında caydırıcılık oluşturmasıdır. Çoğu kamera sistemleri mobil uygulama ya da Wi-Fi sinyali aracılığıyla çalıştığı için video gözetimi kullanarak izleme yapmak, bir akıllı telefon almak kadar kolay hale gelmiş durumdadır.

Yeni bir ev güvenlik kamerası seçme sürecine başladığında, yapılan ilk şey, hırsızlık ve diğer olaylara odaklanarak bölgedeki suç istatistiklerini araştırmak. Bu suçların meydana geldiği bilinmekte, ama nerede, ne sıklıkla, günün hangi saatinde ve yılın hangi zamanı olduğu kestirilememektedir. Ev güvenlik kamera sistemleri satın almanın her zaman belirli tehditlere ya da endişelere odaklı olarak hedeflemenin doğru bir karar olduğu görülmektedir. 

Güvenlik Kamera Sistemleri Çeşitleri

Evlerin herhangi bir yerinde her zaman yeni güvenlik açıkları ve sorunlu noktalar hakkında düşünülüyorsa, 360 derece kamera sistemleri tercih etmek doğru bir hamle olabilmektedir. Ev güvenliği konusundaki ihtiyaçlar ve tercihler ne olursa olsun, bunu sağlayabilecek bir Kale Alarm sistemi mutlaka mevcut durumdadır. 

Ev ya da işyerlerine bir hırsızın gözünden bakmak iyi bir fikir edinmek için yapılması gereken bir gözlem haline gelmiştir. Hırsızlar için fark edilmeyecekleri, çok az bir ışık ya da hiç ışık olmayan bölgeler oldukça caziptir. Gece görüşlü kamera sistemleri harekete duyarlı bir yapıya sahip olduğu için davetsiz misafirlerin geri dönmesini sağlayacaktır.

Doğru güvenlik kamerasını bulmak zahmetli olmak zorunda değil. Geniş ürün yelpazesine sahip güvenlik kamera sistemleri, doğru özelliklere sahip doğru ürünü ve evlerde güvende hissetmek için ihtiyaç duyulan huzuru elde etmeye yardımcı olacaktır. Uygulama nasıl, gece görüşü nasıl, piller dahil mi, hava koşullarına dayanıklı mı ve kendim kurabilir miyim gibi sorularla kullanıma en uygun hazır kamera sistemleri seçimi yapılabilmektedir. Cevaplar her kameraya göre değişmektedir. Hızlı çalışan ve tereddüt etmeyen apartman kamera sistemleri tercih edilecekse bunun bir kısmının Wi-Fi sinyalinin gücüne ve hızına bağlı olduğu bilinmelidir. Ancak yine de iyi bir kamera sistemi, hareket oluştuğu anda telefon aracılığı ile uyarılar göndermek için her zaman ‘’uyanık’’ kalır. Özellikle birden fazla kameralı bir sistem varsa, sinyal gücünün ve hızının önemi küçümsenmemelidir.

Güvenlik kamera sistemleri bir uygulama ile birlikte gelmekte ve kameraların kendileri gibi onları öğrenmenin her zaman nispeten kolay olduğu görülmektedir. Kullanılan en iyi uygulamalar, kameranın özelliklerini sezgisel ve mantıklı bir şekilde sunmaktadır. Bu da çocukların okuldan ne zaman eve geldiğini kontrol ederken, görüntüleri bulmak için sadece birkaç kaydırma yapmanın yeterli olacağı anlamına gelmektedir. Çocukları ve evcil hayvanları izlemek gibi günlük görevlere yardımcı olmanın yanı sıra, kameraların mobil uygulaması da bir yaşam çizgisidir. Davetsiz bir misafir gelirse, neredeyse anında ve her yerden haber alınmaktadır.

Güvenlik Kamera Sistemleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte güvenlik kameralarında, ev otomasyonu sistemlerinde, gözetim altında tutulan ev ve iş yerlerinin sayısında oldukça büyük bir artış meydana gelmiştir. Teknolojinin gelişmesi, ev sahiplerinin daire kapısı kamera sistemleri çeşitliliğinde de artışa neden olmaktadır. Güvenlik kameralarının asıl amacı alınan sinyalleri daha uzakta bulunan monitöre iletmektir. Gözetleme kameralarının amacı ise kamerayı güvenlik konumuna bağlayan IP ağları üzerinde çalışmaktır. Güvenlik kameraları, günlük hayatta hafife alınsa da aslında, faydaları nedeniyle çeşitli sektörlerde büyük öneme sahiptir.

Kale Alarm ev kamera sistemleri, sundukları avantajlar nedeniyle etkili bir güvenlik önlemi olarak kullanılmaktadır. Kameralar ister evde ister işyerinde, yasa dışı etkinliklerin kaydedildiği bilineceğinden dolayı kötü amaçlı olan herkes için genellikle caydırıcı olmaktadır. Buyöntemler, suç sorunu yüksek bölgelerde en iyi çözüm olarak kullanılabilmektedir. Ofis veya evin kolay bir hedef olmasını engellemeye yardımcı olmaktadır. Herhangi bir yere yerleştirilebilir olan güvenlik kameraları, ihtiyaca göre ev veya ofise gelen kişilerin aktivitelerinin izlenmesine yardımcı olması için kullanılabilir. Aynı zamanda gizli kameraların kurulması da mümkündür. Bu kameralar, şüpheli ziyaretçileri tespit etmek dışında, takip amacıyla da kullanılabilmektedir.

Güvenlik Kamera Sistemleri Özellikleri

Kamera sistemleri; IP kamera sistemleri, HD kamera sistemleri ve Kablosuz Wi-Fi kamera sistemleri olarak ayrılmış durumdadır. IP Kameralar hem konforu hem de güvenliği sağlayan, ev ya da ofis için bir güvenlik ortamı sağlayan sistemlerdir. Ağ ortamına adapte edilmiş, net ve eksiksiz sunan IP Kamera Sistemleri ile mekanların koruma altına alındığı sistemler olarak da tanımlanabilmektedir. Bağlı herhangi bir cihaz tarafından kayıt altına alınmakta ve anlık olarak da izlenebilmektedir. Ağ bağlantısının sağladığı hızlı erişim ve etkileşimi kullanan IP Kamera Sistemleri ile güvenlik gerektiren alanlar her an kontrol edilebilir durumdadır.

Konut ve iş yeri güvenliğinin olmazsa olmazlarından Kamera Sistemleri, 7/24 güvenlik kontrolü ve talep edilen alanlarda denetim sağlamaktadır. HD kalitesinde kayıt yapabilen ve tüm çevre koşullarına dayanıklı olan bu sistemler gece ve gündüz fark etmeksizin rahatlıkla izleme yapabilmektedir. Dış ortama uygun, çevre şartlarına dayanıklı ve hiçbir anı kaçırmayan, alternatif sistemler sunan Kale Alarm, bu alanda hizmet vermekte ve uluslararası standartlarda hizmet kalitesi sunmaktadır.

Günümüzde çoğu akıllı güvenlik kameralarında Wi-Fi kullanıyor olsa da, ister doğrudan bir dijital video kaydediciye, isterse mobil LTE planına kayıt yapılarak wifi olmadan kamera sistemlerine sahip olmak mümkündür. CCTV kameraları veya kapalı devre televizyon kameraları da denilebilir, işletmeler ve polis tarafından gözetim için kullanılmakta ve genellikle ev güvenliği amacıyla kullanılmazlar. Görüntüleri bir uygulamada izlemek yerine, korumalar CCTV görüntülerini birkaç monitörde izlemektedir. 

Kamera Sistemleri Fiyatları 

Veri planı gerektirmeyen kamera sistemleri, mobil uygulama aracılığıyla evde neler olup bittiğini görebilmek için ideal seçimlerden biridir. Kurma ve devre dışı bırakma, optik olarak yakınlaştırma ve iki yönlü ses aracılığıyla konuşma da dahil olmak üzere uzaktan kumanda sistemiyle çalışabilmektedir. Kameranın yapay zeka düzeyine bağlı olarak, bir hareket, bir kişi, bir paket, bir evcil hayvan veya bir araç algıladığında bildirim göndermektedir. Kameranın sahip olduğu daha fazla özellik ile daha spesifik bildirimler alınabilir. Bu da elbette kamera sistemleri fiyat aralığında değişikliğe sebep olmaktadır.

Güvenlik kameraları, ev içinde ve dışında neler olup bittiğini görmeyi sağlar. Bir sensörü harekete geçiren köpek yüzünden polis aranmak zorunda kalınmaz. Aslında bir acil durumun olup olmadığı doğrulanabilir ve gerekirse bu video görüntüleri kanıt olarak da kullanabilir.  Kameralar iç mekan ve dış mekan olarak iki ana kategoriye ayrılır. İç mekan kameraları genellikle dış mekan kameralarından daha ekonomiktir. Bugünlerde akıllı güvenlik kameralarının çoğunda, kameranın kaydettiği kişiyle konuşulmasını sağlayan iki yönlü ses sunan hoparlör ve mikrofonlar bulunmaktadır. Kamera sistemleri fiyatları, sunduğu özellikler bakımından birbirinden farklıdır. Hangi ürünün seçileceği, ihtiyaca göre belirlendikten sonra ev güvenlik kamera sistemleri fiyatları net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Dış mekan kameraları, dış etkenlere dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Kameranın sıcaklık aralığının iklime uygun olduğundan emin olmak gerekmektedir. Ayrıca kameranın katılara ve sıvılara ne kadar duyarlı olduğunu gösteren IP derecesi de oldukça önemlidir.

Daha Fazla Göster