Tatildeyken aklınız evinizde kalmasın

Havaların ısınması ve okulların kapanmasıyla birlikte tatil bölgelerine doğru hareketlilik de yavaş yavaş başlıyor. Yoğun bir çalışma döneminin ardından izin dönemlerinin başlamasıyla birçok kişi dinlenmek için yazlığa, otellere veya uzak şehirde yaşayan ailesinin yanına gitmeye hazırlanıyor. Çoğu kişi evlerinden fiziksel olarak ayrılsa da akılları boş kalan evlerinin güvenliğinde oluyor. “Siz yoksanız biz varız” anlayışını rehber kabul eden Kale Alarm, yaşam alanlarındaki güvenlik tedbirinin maksimum seviyede kalmasını sağlayan ürünleriyle, ev sahiplerinin gözlerinin arkada kalmamasına yardımcı oluyor.

Yaz dönemi beraberinde tatil temposunu da getiriyor. Kimileri yaz tatilinde dinlendirici bir anın hayalini kurarken kimileri de maceradan maceraya atılacağı, bol bol anı biriktireceği hareketli bir programın hayalini kuruyor. Tüm bu planların kabusa dönüşmemesi ve tatil bitiminde evlere huzur içinde dönülebilmesi için son teknolojiyle geliştirilmiş güçlü güvenlik sistemleri hayata geçiren Kale Alarm, evlerin kötü niyetli kişilerden korunmasını sağlayarak güvenliği maksimum seviyeye çıkartıyor.

Dışarıdayken de bir gözünüz evinizde olsun

“Siz yoksanız biz varız” anlayışını rehber kabul eden Kale Alarm’ın ev kamera sistemleri yaşanan güvenlik kaygısını önemli ölçüde azaltmada son derece etkili oluyor. Kullanıcılar, evden çıkarken kameraların akıllı hareket takip özelliğini ve bu konuda özel olarak üretilen hareket dedektörlerini aktifleştirerek bilgileri dışında gerçekleştirilen girişlerin önüne geçebiliyor. Ayrıca Kale Kameram uygulaması ile kullanıcılar evlerini her an cep telefonlarıyla kontrol edebiliyor. AppStore ve Google Play üzerinden indirilebilen uygulamada kullanıcılar kameralarının Wi-Fi ile entegrasyonunu sağlayarak evlerini her an cep telefonlarıyla izleyebiliyor. 

Ev kazalarının önüne geçebilmek mümkün

Tatile giderken açık bırakılan ocaklar, prizde unutulan cihazlar gibi pek çok unsur tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Bu noktada dedektörler kazaların önüne geçilmesinde etkili çözümler sunuyor. Kale Alarm bünyesinde yer alan duman dedektörü, yangın anında dumanı algılayıp sisteme uyarı gönderiyor. Gaz dedektörü, yüksek düzeydeki gazı algıladığı anda alarm paneline sinyal göndererek uyarı alarmı veriyor.  Su baskını dedektörü ise kuru yüzeylerde su birikmeye başladığında alarmı devreye alarak kullanıcılara gerekli uyarıyı yapıyor. Ayrıca 7 gün 24 saat kesintisiz destek veren Kale Alarm İzleme Merkezi’ne sinyal gönderimi yapılarak oluşabilecek en zorlu durumlarda, sorunu çözebilecek ambulans, polis, itfaiye gibi kolluk kuvvetlerinin en kısa sürede müdahale edebilmesine imkân tanınıyor.

 

Hırsızı eve ayak basmadan kapıda durduran sistem

Eve kötü niyetli kişilerin girmesini önleyen çözümler üreten Kale Alarm, daha kapı açılmadan uyarı sistemini devreye alan eşsiz ürünü Extra Defans ile de dikkat çekiyor. Diğer tüm sistemlerden farklı olarak alarmın kapı açıldıktan sonra değil, kapı henüz açılmadan silindirin tuzak kısmından kırılmasının ardından çalmasını sağlayan sistem, hırsızı eve ayak basmadan kapıda durdurmayı hedefliyor. Bu sistemde, Kale Alarm’ın içerisinde yer alan devre, silindir ile bağlantı kurarak entegre bir şekilde çalışıyor. Bu sayede hırsız silindiri kırmayı başarırsa sistem bunu algılayıp 110 desibel ses seviyesindeki kendi alarmını devreye sokuyor. Ayrıca sistem, eş zamanlı olarak Kale Alarm İzleme Merkezi’ne de sinyal göndererek silindirin kırıldığını bildiriyor ve önce kullanıcılara gerekirse de kolluk kuvvetlerine anında haber veriliyor.