Alarm Systems

Kale Alarm users can obtain their mobile application password by contacting the Alarm Monitoring Center.

The alarm password can be changed through the keypad of the security system. You can refer to the instruction manual or contact the Kale Alarm call center.

The alarm system can be managed using the remote control of the security system from a certain distance (up to 30 meters) or via a mobile app.

Our security consultants will inform you about this matter during the free security assessment.

In case of power outages, the battery of the alarm system will become operational to provide the system with the necessary energy to operate. Once the power outage is over, the system will start operating electrically again and the battery will start to recharge.

Kale Alarm products can be leased or purchased.

Thanks to the Pet PIR detectors Kale Alarm offers to its users, your pawed family members will be able to go around in the house as they please and we will make sure that your home is safe.

You can purchase a monitoring service for alarm systems that are approved by our expert teams.

Alarm systems feature sabotage sensors within the detectors, which in possible cases of sabotage instantly activates the alarm and the sirens, and sends a warning to the respective Alarm Monitoring Center for law enforcement forces to be deployed to the address.

Security alarm systems communicate with the Alarm Monitoring Center through various means of communication. This communication can be established through a landline (home or work phones), the Internet, or the GPRS signals of a wireless GSM line.

You can decide when the system will be activated with the exit delay function.

The alarm systems can be safely managed through the mobile application. You can activate, deactivate, and bypass the alarm system and take other actions with this mobile application.

Kale Alarm Monitoring Center receives a notification through the communication line the second the alarm system is activated. The user and the relevant law enforcement units are informed in an average of 10 seconds.

In case of power outages, the battery of the alarm system will become operational to provide the system with the necessary energy to operate. Once the power outage is over, the system will start operating electrically again and the battery will start to recharge.

There are three different emergency buttons on the code panel of the alarm system (police, ambulance, fire department). In case of an emergency, users can push the relevant button and report the emergency to the Kale Alarm Monitoring Center. Afterward, in line with the nature of the emergency, Alarm Monitoring Center personnel will deploy the relevant agency to the address.

Once an emergency button is pushed, the system reports the emergency to the Alarm Monitoring Center through communication channels. If the user requested police protection, police forces are immediately deployed to the address. In case of health and fire-related emergencies, the user is communicated for confirmation before relevant agencies are deployed to the address.

With the "home" and "sleep" scenes they offer, alarm systems will ensure your security not only when you are out but when you are at home as well. Thus, you are protected against outside threats while you are at home, safe.

The security solutions offered by Kale Alarm feature control equipment that can be easily used by people of all ages. The alarm systems can be easily managed by entering the password on the code panel, pushing a single button on the remote control, and choosing the relevant icon in the mobile application.

You can call the Kale Alarm call center at 444 724 0 and request a transfer.

When people referred by you purchase Kale Alarm systems, you become entitled to a 50% discount for two months.

The mobile application developed by Kale Alarm for users can be installed on your smartphone by the expert installation team during the set-up of the alarm system. This application has a user-friendly interface that can be easily used by people of all ages. This application can be used by multiple registered users. You can contact Kale Alarm Call Center at 444 72 40 for installation support.

GeoFence is a free notification service offered with the Kale mobile application to Kale Alarm users. If the user leaves the address without activating the alarm system and goes as far as 50 to 100 meters away, a reminder notification is sent to the user's smartphone that the system was not activated, thus ensuring the security of the house.

It is a free notification service Kale Alarm offers to businesses. If the workplace opens or closes outside of determined working hours, the authorized user is notified with an SMS.

İnternet, bir akıllı telefon uygulamasından kapı kilitlerini, ışıkları, elektrikli süpürgeleri hatta evcil hayvanları bile uzaktan kontrol edebilmeyi oldukça kolaylaştırıyor. Ayrıca evleri hemen hemen her yerden izlemeyi basit bir hale getiriyor. Akıllı güvenlik ve alarm sistemleri son derece özelleştirilebilir şekillerde tasarlanıyor. 68 yıllık profesyonel tecrübeye sahip Kale Alarm sistemleri, en iyi fiyat ve ülke çapında verdiği hizmet kalitesiyle her yerde güvenliği sağlamaya devam ediyor. Kale Alarm, evleri korumak için ihtiyaç duyulan her şeyi sunuyor. Hırsızlık alarm sistemi, kablosuz ve kablolu alarm sistemleri gibi ürünler arasından seçim yapılabiliyor ve çeşitli eklentiler ile tamamlanarak ister evde ister dışarıda tam bir gönül rahatlığı sunuluyor.

Alarm sistemleri arasında; siren, duman dedektörü, cam kırılma dedektörü, panik butonu, ısı dedektörü, gaz, hareket ve su baskını dedektörleri de bulunmaktadır. Güvenliğin üst düzeyde tutulması istenilen yerlerde tercih edilen siren, alarma geçirici bir olay anında yüksek sesle etrafındaki insanları uyarmaktadır. Duman, ısı, su baskını gibi dedektörler de alarma geçirici durumlarda ışık ve ses yayarak insanları uyarmakta, hatta Kale Alarm da kullanıcı ile iletişime geçerek önlem alınmasını sağlamaktadır. 

Kablolu ve Kablosuz Alarm Sistemleri

Kale Alarm sistemleri kablolu ve kablosuz alarm sistemi olarak iki farklı şekilde tercih edilebilir. Kablosuz ev güvenlik sistemleri; evde çalışmakta olan mobil, sabit hat veya WiFi bağlantılarını kullanarak çalışma eğilimindedir. Buna karşılık, kablolu ev güvenlik sistemi ise evin duvarlarına yerleştirilmiş kabloları kullanır. Kablolu veya mobil, sabit hat veya WiFi bağlantıları nihayetinde aynı sonuç için çalışır: izleme sistemine dahil olan güvenlik cihazları arasında etkili iletişimin sağlanması amaçlanır. 

Kablolu alarm sistemleri merkezi bir kontrol paneli etrafında çalışmaktadır. Muhtemelen bir tuş takımı içerecek olan bu kontrol paneli, evin içine ve çevresine bağlandığında güvenlik sisteminden gelen uyarılara yanıt veren bir merkezdir. Bu kablolu güvenlik alarm sistemi, hareket dedektörleri, güvenlik kameraları veya kapı ve pencere açma sensörlerini içerebilir. Bir davetsiz misafir bu akıllı alarm sistemi güvenliğini tetiklerse, alarm çalacaktır. Kablolu alarm sistemleri paneli, sistemi aktif hale getirmek için veya pasif hale getirmek için de kullanılabilir.

Ev güvenliği için kablosuz alarm sistemleri, istenilen yere kolayca taşınabildikleri için ek esneklik sağlar. Ancak bu durum aynı zamanda ev güvenlik sistemini kurcalamak isteyen kişiler için de geçerli olduğu anlamına gelmektedir. Kablolu ev güvenlik sistemlerini hırsızlar, sistem evin neresinde olursa olsun çıkaramazlar.

Alarm Sistemi Seçeneklerinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Kablolu ve kablosuz alarm sistemlerinin göreceli avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Birçok kablosuz ev alarm sistemi, düzgün çalışması ve evin güvende tutulması için güçlü bir mobil veya WiFi bağlantısına gereksinim duyar. Bu nedenle, tercih edilecek olan ev büyük ise, evin etrafına yayılmış tüm kablosuz güvenlik sistemi için yeterince güçlü bir ağ oluşturulamayabilir.

Kablolu ev güvenlik alarmlarının evinizin duvarlarına entegre edilmesi gerekir. Bu nedenle alarm setini tam olarak kurmak için profesyonel Kale Alarm ekibine güvenmeniz yeterlidir. Yeni ev güvenlik sistemlerine karar vermeden önce alarm sistemi fiyat politikasını da içeren bir fiyat teklifi talep edilebilir. Kablosuz ev güvenlik alarm sistemi tesviye niteliğinde tercih edildiğinde, büyük olasılıkla bunların kurulumu çok daha basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. 

Kale Alarm sistemi cihazlarını ne zaman ve nereye kurulacağı konusunda daha fazla esneklik aranıyorsa, kablosuz ev güvenlik sistemleri tercih etmek daha doğru bir karar olacaktır. Bu şekilde, kablosuz ev güvenlik sistemi genişletmeye devam edilebilir. Genişletme olarak da kablosuz hareket sensörleri ya da güvenlik kameraları eklenebilir. Ayrıca, hangi bölgelerin daha savunmasız olduğuna bağlı bir şekilde, ev güvenlik sistemi evin çevresinde bir konumdan diğerine taşınabilir. Bir uzantı eklemek planlanıyorsa, alarm sistemi çeşitleri arasından kablosuz ev güvenlik sistemi daha pratik bir seçenek olabilir.

Kablolu alarm seçenekleri, uzaktan kontrol açısından daha az seçenek sunmaktadır. Kablosuz alarmlar ise genellikle akıllı cihazlardaki bir uygulamaya, gerçek zamanlı güvenlik uyarısı gönderecek olan hareket dedektörlerine, kapı ya da pencere açma sensörlerine ve güvenlik kameralarına bağlanabilir. Bu, ev güvenlik alarmlarının istenilen zaman, istenilen yerden ve uzaktan tetiklenebileceği veya kapatılabileceği anlamına gelmektedir. Bazı kablolu ev güvenlik ve kapı alarm sistemi, kontrol merkezine birkaç telefon numarası eklenmesine izin vermektedir. Bu sayede herhangi bir güvenlik olayı yaşanması durumunda çağrı ile haberdar olunması sağlanmaktadır.

Alarm Sistemine Hangi Aksesuarlar Dahil Edilebilir?

Alarm sistemi satın al kısmına geçmeden önce düşünülmesi gereken önemli hususlardan biri de ilerleyen zamanlarda alarm sistemi genişletilmek istenirse hangi aksesuarların eklenebileceğidir. Bu hususta kapı alarm sistemi de dahil tüm alarm sistemleri için eklenebilecek farklı sistemler bulunmaktadır. 

Akıllı hareket sensörü: Akıllı hareket sensörleri, ev çevresine veya ev etrafındaki alan içindeki hareketlere odaklanabilmektedir. Her iki durumda da, hareket sensörleri, potansiyel bir davetsiz misafiri yakalamanın güvenilir yollarından biridir. Akıllı hareket sensörlerini akıllı güvenlik kameralarına bağlayarak hareketler hızlı ve kolay bir şekilde izleyebilmek mümkündür.

Akıllı kapı ve pencere açma sensörleri: Bir davetsiz misafir ev etrafındaki herhangi bir kapı veya pencereye girerse ya da girmeye çalışırsa sistem anında bildirim gönderir. Akıllı çelik kapı alarm sistemi ve pencere açma sensörleri, davetsiz misafirlerin kapı ya da pencere açmaya çalıştığını gösteren ince titreşimleri hissedecek hassasiyettedir. Bu nedenle, akıllı hareket sensörleri, güvenliği makul bir fiyata artırmanın yollarındandır.

Ana güvenlik alarmı: Kablosuz veya kablolu bir alarm sistemi en iyi seçim olabilir. Güvenlik sisteminin nasıl çalışması istendiğine bağlı olarak bir GSM alarmı kurmak seçeneklerden biridir. Seçilen kontrol yönteminin düşünülmesi gerekmektedir. Bu yöntemler; klavyeler, LCD ekranlar, dokunmatik ekranlar, uzaktan kontrol seçenekleri ve entegre bir akıllı uygulama aracılığıyla sanal kontrol panelleri şeklinde sıralanabilmektedir.

Akıllı güvenlik kameraları: Güvenlik kameraları, herhangi bir şifreli alarm sistemi ya da akıllı güvenlik sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır.

Alarm Sistemleri Fiyatları

Ev alarm sistemi, teknolojik gelişmelerle birlikte dünya çapında çok daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Alarm sistemi seçmek için dikkat edilmesi gereken farklı değişkenler bulunmaktadır. Ev güvenliği alanında daha fazla rekabet,  görüntülü kapı zilleri, akıllı kilitler ve hareket sensörlü kameralar gibi internete bağlı cihazların daha fazla olmasını sağlamıştır. Ancak artan bilgisayar korsanlığı riski de dahil olmak üzere yeni güvenlik açıkları beraberinde gelmiştir.

Alarm sistemleri fiyatları, büyük ölçüde seçilen kurulum türüne, kurulan ekipmanların miktarına ve seçilen izleme düzeyine bağlı olarak değişmektedir. Bunlar ise sırasıyla kadar koruma istendiğine bağlı olarak değişmektedir.

Ev güvenlik ve alarm sistemleri tipik olarak, bir kapı veya pencerenin açılıp açılmadığını ya da evde birisinin hareket edip etmediğini algılayan sensörler sunmaktadır. Yangın alarmları, cam kırılma sensörleri ve su baskın dedektörleri gibi başka sensörler de sunulmaktadır. Sistemi kurmayı ve devreden çıkarmayı kolaylaştırmak için bir tuş takımı ve alarmı kontrol etmek için bir akıllı telefon uygulaması bulunmaktadır. Alarm sistemlerine ek olarak güvenlik kameralarını da tercih etmek daha üst düzey güvenlik sağlamaya olanak tanımaktadır. Artık birçok sistem ekran etkin akıllı asistanlarla entegre olmaktadır

Daha Fazla Göster