Akü KGS1119010

KGS1119010

Ürün Açıklaması:

•​​Alarm sisteminin güvenliğini sağlamak için elektrik kesinti ve sabotajlarından alarm sisteminin etkilenmesini önlemek için evlerde ve iş yerlerinde kullanılır.

Kablolu Alarm Paneli Aküsü

Alarm sistemleri birçok yerin istenmeyen durumlardan korunmasını sağlamak için kullanılan   cihazların başında gelmektedir. Gerek ses gerek sensörler ile olası durumlara karşın bulunduğu ortamın; hırsız, yangın veya zararlı hayvanlar gibi tehlikelerden korunmasını sağlamaktadır. Elektrik sistemine ihtiyaç duyan alarm sistemlerinin elektrik olmadığı koşullarda çalışmasına imkan veren alarm aküsü elektrik gücünün devreden çıktığı zamanlarda belirli bir süre boyunca alarm sistemine gerekli enerjiyi iletmekle görevli sistemlerin başında gelmektedir. Alarm sistemlerinin bir parçası olan bu ürünler sayesinde alarmın herhangi bir durumda enerji kesintisi yaşamasından korkmanıza gerek kalmamaktadır. Sahip olduğu yeterli volt iletimi ile olası elektrik kesintisinde veya dış bir tehdit karşısında kendini kolaylıkla devreye alabilmektedir. Sizlerin ek olarak herhangi bir ayar yapmanıza gerek kalmadan sistem ile tam bir uyum halinde çalışma göstermektedir.

Alarm Aküsü Özellikleri

Alarm aküleri sistemin olası bir durumda enerji kaynağından mahrum kalması durumunda devreye girerek çalışmasına devam etmesini sağlayan enerji kaynaklarındandır. Alarm sistemleri için büyük öneme sahip olan kesintisiz çalışma prensibi, bu aküler aracılığı ile mümkün olmaktadır. Alarm sistemi aküsü,özellikleri itibarıyla alarm sistemlerinin türlerine ve sahip oldukları sayıya bağlı olarak değişmektedirler. Tüm bir bina için kullanılan alarm sisteminin aküsü ile bir kapı için kullanılan alarm sistemi aküsü arasında hem sağladığı volt hem de boyut olarak farklılık görülmektedir. Kuru akü sınıfına giren bu ürün herhangi bir bakıma ihtiyaç duymamaktadır. Sahip oldukları sağlam dış çeper herhangi bir sızdırmaya karşın oldukça etkili olup sizlere defalarca kullanım imkanı sunmaktadır. Kablolu alarm sistemi aküsü sahip olduğu kablo bağlantısı sayesinde çalışmadığı durumlarda otomatik olarak şarj edilebilmektedir bu sayede sizlerin ek olarak şarj edilmesini düşünmenize gerek kalmamaktadır.

Alarm Aküsü Nasıl Kullanılır?

Alarm paneli aküsü alarm sisteminin kurulu olduğu bölmenin içinde muhafaza edilmektedir. Elektrik panosuna benzeyen bu panelde akünün de bağlı olduğu birçok kablo bulunmaktadır. Kullanıcılar tarafından alınan akü panelin iç kısmında bulunan kablolar ile panele bağlanabilmektedir. Neredeyse tüm alarm panelleri akü için bir yere sahip olmaktadır bu yüzden sizler de kolaylıkla bağlantınızı kurabilirsiniz. Alarmınızın aküsünü takmadan önce kabloların çalışır durumda olmadığını mutlaka kontrol kalemi ile kontrol etmelisiniz aksi halde sisteminizin herhangi bir elektrik kesintisi yaşaması durumunda akü devreye giremez ve alarmınız çalışamaz. Kuru akü sınıfına giren bu ürünlerin ek bir bakıma ihtiyacı olmasa dahi kullanım ömrünün geçtiğini düşündüğünüz zaman yenisi ile değişmeniz sizler için önemlidir. Özellikle tatile veya uzun süreli seyahatlere çıkmadan önce panel içindeki akünün durumunu kontrol etmelisiniz.

Alarm Aküsü Ne İşe Yaramaktadır?

Alarm aküleri sahip olunan güvenlik sistemlerinin  elektrik kesintilerinde veya sisteme yapılan olası saldırılarda enerjisiz kalmasını önleyerek çalışmasına imkan vermektedir. Alarm sistemleri için sigorta görevi yapan aküler sistemin kesinti vermeksizin çalışabilmesine imkan vermektedir. Sahip olduğu yeterli volt iletimi sayesinde sistemin normal elektrik kullanımı dışında sahip olduğu volt miktarının aynısını saklamaktadır. Her panele göre sahip oldukları boyutları ile panele tam bir oturma sağlayarak panelinizin görüntüsünün bozulmasına engel olmaktadırlar.  Birçok alarm sistemi aküsünün bittiğini veya kullanılmaz durumda olduğunu bildiren bir yapıya sahiptir. Bu sayede alarm sisteminizde herhangi bir aksama yaşamazsınız. Alarm sistemi akü fiyatları satın alma ve kiralama bazında farklılaşmakta; ürün tek başına temin edilmemektedir. Yalnızca Kale Alarm abonelerinin sahip oldukları alarm sistemine ek olarak kurulumu yapılmaktadır. Alarm akünüzün ömrü kullanım başlangıcı itibariyle başlamaktadır.