Cam Kırılma Dedektörü

Cam Kırılma Dedektörü

KGS1411410

Ürün Açıklaması:

•​Ses ve cam kırılma esnasında çıkan akustik frekansları analiz etme teknolojisi (Camın kırılması durumunda oluşan sese alarm verir.)

•​7 frekanslı dijital filtresi, dijital amplifikatörü ile frekans iniş çıkışlarında tam tespit sağlar.

•​Tam otomatik çarpma ve şok dalgası analizi ve yanlış alarm engelleyici özelliği vardır.

•​Birden fazla pencereyi kontrol edebilir.

•​​Ayarlanabilir hassasiyet seçenekleri; en yüksek seviyede 9 metre, en düşük seviyede 4,5 metreye kadar.

Daha Fazla Daha Az

Cam Kırılma Dedektörü

Evlerinizi, ofislerinizi, iş yerlerinizi hırsızlara veya izinsiz bir şekilde girme girişimlere karşı korumak amacıyla alınabilecek çeşitli güvenlik önlemleri bulunur. Pencereler ve kapılar için kullanılan güvenlik sistemleri önemli olurken, parçalanan bir pencere veya kapı algılanması konusunda yeterli hassasiyete sahip olamayabilirler. Bunun için olası bir hırsızlık girişimine karşı kapı zorlanması ya da pencere kırılmasını algılayan cam kırılma dedektörü yaşam alanlarınızı tamamen güvenli bir hale sokar. Farklı da olsalar her cam türünün kırılması ile meydana çıkan farklı akustik sesler, dedektör tarafından algılanır ve buna yönelik uyarıda bulunur. Cam kırılma dedektörü nedir sorusuna cevap arayanların doğrudan alacağı yanıt; evlerin, iş yerlerinin ya da ofislerin korunmasına, hırsızlık olaylarının önlenmesine yönelik yapılan bir tedbir ürünü olur. Kapılarda ve pencerelerde kullanılmak üzere temin edilen ürün, sensör etkisi büyük olduğu için kullanımı son derece idealdir.

Cam Kırılmalarına Karşı Hassas Cam Kırılma Dedektörü

Kale Alarm aracılığı ile kullanıcının karşısına çıkan cam kırılma dedektörü, pek çok yönden insan hayatına kolaylaştırıcı etki gösterir. Camların kırılma anında oluşan akustik ses frekanslarını analiz etme teknolojisine sahip olan cihaz, bu sesi algılayarak ortamdaki alarm sisteminin devreye girmesini sağlar. Cam kırılma dedektörü nasıl çalışır sorusuna yanıt olan bu fonksiyon sayesinde evler, ofisler, iş yerleri yüksek güvenlikli koruma altına alınır. Kale Alarm cam kırılma dedektörü ürünü 7 frekanslı dijital filtresiyle birlikte ve dijital amplifikatörü sayesinde frekanslardaki inişi çıkışı tam olarak tespit ederek daha etkili bir performans gerçekleştirir. Cihazın tam otomatik çarpma, şok dalgası analizi gibi işlevsel özelliklerinin yanı sıra yanlış alarmı engelleyici özelliği de bulunur. Bu sayede hatalı ya da yanlış bir uyarı alma ihtimalini ortadan kaldırır.  Ayrıca birden fazla pencereyi kapsamına alarak, kontrol edebilmesi de ürünün öne çıkan özelliklerinden biridir. Aynı zamanda ayarlanabilir hassasiyet seçenekleri de bulunur. Ayarlanabilir hassasiyet özelliği en düşük 4.5 metre, en yüksek ise 9 metreye kadar artış gösterir. Böylece özellikle korunması istenen bir alan kapsama içerisine alınabilir. Cihaz devreye girdiği anda alarm paneline sinyal gönderir ve alarm sirenini devreye sokar. Bu vasıtayla hem çevredekiler hem de Kale Alarm İzleme Merkezi’ne bildirim sağlanır. Kale Alarm İzleme Merkezi de en kısa süre içerisinde sizi arayarak uyarı verir.

Cam Kırılma Dedektörünün Hassas Çalışma Özelliğinden Faydalanın

Camlarda meydana gelen kırılmaları algılama durumu üzerine alarm sistemini devreye sokarak çalışan veya kendi ses alarmını çalan cam kırılma dedektörü modeli, iki farklı ana prensip doğrultusunda performans sergiler. Genel olarak bu tip ürünlerin bazıları titreşim dedektörü ile camların kırılmasından oluşan titreşimleri algılayarak çalışır ve alarma geçiş yapar. Bazıları ise kırık cam parçalarından çıkan akustik sesleri algılayan mikrofonu sayesinde çalışır. Her iki çalışma prensibine sahip olan ürünler de tek bir sistemde hem titreşimi hem de akustik sesleri algılarlar. Kale Alarm’ın sunduğu cam kırılma dedektörü ürünü de her iki çalışma prensibini sergileyerek alınabilecek en yüksek verimi sağlarlar. Böylelikle kurulan dedektörler, pencere ve kapıların açılmasına karşı hassasiyet gösteren ve kontakları, hareketleri algılayan sensörleriyle uyumlu bir şekilde çalışırlar. Frekans ayarını yapma ve ses açısından test etme olanağının olmasıyla her zaman doğru sonuca ulaşmak mümkün hale gelir. Test edebilme fonksiyonunun bulunması sayesinde de sıklıkla tercih edilen ürünlerin başında gelir. Bunlara karşılık cam kırılma dedektörü nerede kullanılır sorusunu soran kişiler; başta evlerde ardından iş yerlerinde ve ofislerde cevabını alırlar.

Profesyonel Çalışma Prensibine Sahip Cam Kırılma Dedektörü

Cam kırılma dedektörlerinin tercih edilme sebeplerinden birisi de oldukça fonksiyonel ve işlevsel olmasıdır. İhtiyaç duyulan bir ekipman olması ve beklentileri yeterli bir şekilde karşılaması ile idealdir. Aynı zamanda ekonomik açıdan da son derece bütçe dostu olmasıyla tercih edilme oranını artırır. Böylece cam kırılma dedektörü, camlardan kaynaklanan bir kırılma sesi algıladığında, kapıların zorlanmasından oluşan hareketleri algıladığında doğrudan sinyal gönderir ve uyarıda bulunur. Cam kırılma dedektörü kullananlar tarafından bulunulan geri bildirimlerden de anlaşılacağı üzere ürünün yanılma ve hata payı olmadan her zaman acil ve gerçek durumlara karşı bilgilendirmede bulunması oldukça önemlidir. 12 metreye kadar hareket, 9 metreye kadar da kırılan cam tespiti gerçekleştiren ürün, hırsızlık ve hanelere izinsiz giriş gerçekleştirmeye yönelik her türlü istenmeyen duruma karşı korumada bulunur. Zarar verilmeye karşı son derece dayanıklı yapısıyla tam güvenlik sağlar. Dedektör tarafından gelen cevaplar 12 – 300 saniye içerisinde kontrol edilebilir ve bu saniye süresi ayarlanabilir yapıdadır. Farklı hassasiyet düzeylerinin olması ve buna göre de ayarlanabilir olmasıyla oldukça etkili bir kullanım gerçekleşir. Yanlış bir alarm vermemesi adına düşük ve yüksek frekansta cam kırılmasının tespitini sağlar. Cam kırılma dedektörü fiyatları abonelerimizin kiralama ve satın alma tercihlerine göre farklılaşmaktadır ve bu ürün Kale Alarm abonelerine özeldir, tek başına satılmamaktadır.