GSM/GPRS Modülü

GSM/GPRS Modülü

KGS1118011

Ürün Açıklaması:

    • Karasal telefon hattının olmadığı veya sabotaj riskinin olduğu yerlerde GSM şebekesi kullanılarak Alarm İzleme Merkezine bilgi gönderilmesini sağlayan haberleşme ekipmanıdır.

Kablolu Alarm GSM/GPRS Modülü

Büyük şehirlerden başlayarak, günümüzde hemen her evde ve iş yerinde varlığı söz konusu olan güvenli sistemleri, eskiye kıyasla daha gelişmiş özelliklerle gündeme gelmektedir. Güven içerisinde yaşamak, her insanın hakkı olduğu için teknolojik açıdan gelişmeler de buna göre sağlanmaktadır. Eşyaların, birikimlerin ve hatta can güvenliğinin de korunması için tercih edilen güvenlik, alarm sistemleri içerisinde GSM/GPRS modülü de yer almaktadır. Bu modüller, özellikle ıssız ve sessiz yerlerde yaşayanlar için son derece idealdir. Alarm sistemi bulunan ve gerek hırsızlar tarafından gerekse de talihsizlik olarak nitelendirilebilecek telefon hat kesintilerinde bu modüller güvenliği sağlamaktadır. GPRS modülü üzerinde bulunan SIM kart sayesinde olası bir güvenlik sorunu yaşandığında alarm merkezine 60 saniyede bir sinyal gönderilmektedir. Online olarak bağlı ve aktif kalan ürün, yedekte bulunan hattı ile ihtiyaç durumunda her zaman aktive olmaktadır.

Kablolu Alarm GSM/GPRS Modülü ile Daima Güvende Olun

Yaşanan bölgelerde telefon hatları üzerine gerçekleştirilen bir sabotaj durumunda, bu bilgiyi direkt alarm merkezinde gösteren ve ihbar olarak alınmasını sağlayan ürün, her halükarda güven içerisinde yaşamayı mümkün kılmaktadır. Bu modül, GPRS data kanalı üzerinden hızlı bir şekilde veri aktarımı sağlamasıyla ve bu kanalı kullandığı için düşük oranda bir haberleşme maliyeti sağlamasıyla sıklıkla tercih edilmektedir. Kesintisiz hat ve iletişim güvenliği vadetmesiyle yeterli bir kullanım sunan ürün, kablolu alarmlara dahil olmasıyla alınması düşünülen verimi eksiksiz gerçekleştirmektedir. Bord üzerinde dört programlanabilir girişi olması sayesinde gerekli ve istenen fonksiyonlar devrede bırakılmaktadır. Karasal telefon hatlarının bulunmadığı noktalarda ya da sabotaj riski bulunan lokasyonlarda GSM şebekesini kullanan GSM modülü, Alarm İzleme Merkezine bilgi göndererek haberleşmeyi ve iletişimde kalmayı mümkün kılmaktadır. Toprak hattı ile ilgili bir sorun olduğunda da aynı şekilde GSM kontrol modülü devreye girmektedir. GSM modülü, yalnızca Kale Alarm abonelerine kiralama ve satın alma opsiyonları ile sunulmaktadır. Ürün tek olarak satılmamakta, Kale Alarm abonelerinin sahip oldukları alarm sistemine ek olarak kurulumu yapılmaktadır.