Manyetik Kontak

KGS1311010

Ürün Açıklaması:

    •​Dışarıdan giriş riski olan kapı ve pencerelere takılır.

    •​İki parça birbirinden uzaklaştığında alarm verir.

    •​​Kablolu ve kablosuz modellerin yanı sıra; özel uygulamalar için gömme tipi, kepenk (endüstriyel) tipi kullanılabilir.

Manyetik Kontak

Manyetik kontak, özellikle hırsızlık ve soygun gibi olaylara karşı alınabilecek son derece basit bir işleyişe sahip tedbir aparatlarından biridir. Özellikle şehir hayatı içerisinde karşılaşılabilen bazı istenmedik durum ve olaylar, yaşam ya da çalışma alanlarının korunması hususunda güvenlik önlemlerine sahip olduğu önemi büyük ölçüde artırmaktadır. Bu anlamda güvenlik ve alarm sistemleri, özellikle taşınmaz mülkleriniz içerisinde olmadığınız ya da uykuda olduğunuz anlarda bu mekanları koruyabilmeniz için gerekli önlemleri önceden alabilmenizi sağlamaktadır. Bu doğrultuda manyetik kapı kontağı da sahip olduğu son derece basit elektrik devresinin yardımı ile ev ya da iş yerlerinizin güvenliği noktasında büyük ve verimli katkılar temin etmektedir. Özel güvenlik sistemleri ya da kamera gibi cihazların aksine oldukça bütçe dostu bir cihaz olan manyetik kontak, temelde pencere ya da kapıların istediğiniz zamanlar dışında açılması halinde sizi uyaracak şekilde ilerleyen bir işlem hacmine sahiptir. Bu sayede ev ya da iş yerlerinize izniniz dışında girilmesinin son derece kolay bir biçimde önüne geçebilmeniz mümkündür.

Manyetik Kontak Nedir?

Manyetik kontak, soygun ya da buna benzer çeşitli istenmedik olayların yaşanmasının önüne geçmek adına yararlanılan elektronik düzeneklerden biridir. Son derece basit bir işleyişe sahip kapı manyetik kontak ürünleri bir çeşit dedektör ya da alarm mahiyeti arz eder. Bu anlamda kapı ya da pencereler üzerine monte edeceğiniz cihaz, beklenmedik tehlike anlarında önceden sizi uyararak durumu daha kolay bir biçimde kontrol altına alabilmenize yardımcı olmaktadır. Manyetik kontak cihazları, oldukça basit yapıları sayesinde kolay bir kullanım imkanı sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle uzun süreli bir kullanıma sahip olmayan depo ya da yazlık gibi iç mekanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Düşük enerji maliyeti ve uzun ömürlü kullanımları ile yaklaşık olarak bir milyon açma kapama işlemine kadar dayanıklı olabilen manyetik kontak cihazları, sahip olduğu son derece sade, ancak buna karşılık oldukça efektif özellikleri ile pek çok alanda kullanılmaya uygundur.

Manyetik Kontak Nasıl Çalışır?

Manyetik kontak aparatları, bir kapı ya da pencerenin iki tarafına monte edilerek kullanıma hazır gelir. Aparat, kapı ya da pencerenin isteğiniz dışında açılması durumunda uyarıcı verecek bir biçimde tasarlanmıştır. Temelde aralarında manyetik çekim olan iki parçadan oluşan bu cihaz, iki parçanın birbirinden ayrılmasına tepki vermektedir. Bu işlem için oldukça düşük bir enerji kullanımı gerekli olmaktadır. Bu doğrultuda manyetik kontak kablolu ve kablosuz şeklinde iki farklı türe sahiptir. Kablolu manyetik kontak çeşitleri çalışmak için ihtiyaç duydukları enerjiyi priz üzerinden gelen elektrik akımından temin ederken kablosuz manyetik kontak ürünlerinde ise bu enerji pil üzerinden sağlanır. Oldukça pratik bir işleyişe sahip olan manyetik kontak cihazları, kullanım açısından ekstra bir bilgi ya da uygulama gerektirmez. Kurulumu yapılan manyetik kontak, devreye girdiği anda alarm paneline bilgi vermekte ve sirenleri devreye sokmaktadır. Durum ayrıca Kale Alarm İzleme Merkezi’ne de bildirilmekte ve böylelikle tarafınıza da hızlı bir şekilde bilgi aktarılmaktadır.

Manyetik Kontak Ne İşe Yarar?

Alarm ve güvenlik sistemleri, son derece karmaşık ve teknolojik açıdan ileri bir biçimde düzenlenebileceği gibi oldukça basit ve efektif bazı çözümlerle de yaşam alanlarınızın emniyetine büyük katkılar sağlayabilmektedir. Bu anlamda manyetik kapı kontağı ürünleri, oldukça basit bir işleyişle taşınmaz mülklerinizin güvenliğine yardımcı olmaktadır. Manyetik kontak cihazları, temelde manyetik alan içerisinde meydana gelecek değişikliklerin ana alarm sistemine ulaştırılması neticesinde kullanıcıyı uyarabilen bir aparattır. Bu doğrultuda hırsızlık ve soygun girişimlerinin engellemenin en basit ve küçük parçalarından birinin manyetik kontak cihazları olduğunu ifade etmek mümkündür. Kale Alarm’ın bütçe dostu manyetik kontak fiyat avantajlarından yararlanmak için sayfa üzerinden iletişime geçebilir, cihazın efektif özelliklerini yaşam alanlarınızın güvenliğini sağlamada kullanabilirsiniz. Manyetik kontak, tek başına satılmamakta; yalnızca Kale Alarm abonelerine sahip oldukları alarm sistemlerine ek olarak temin edilmektedir. Fiyatlar ise kiralama ve satın alma tercihinize bağlı olarak farklılaşmaktadır.