Akustik Cam Kırılma Dedektörü Beyaz

Akustik Cam Kırılma Dedektörü Beyaz

KGS1411410

Ürün Açıklaması:

•​Ses ve cam kırılma esnasında çıkan akustik frekansları analiz etme teknolojisi (Camın kırılması durumunda oluşan sese alarm verir.)

•​7 frekanslı dijital filtresi, dijital amplifikatörü ile frekans iniş çıkışlarında tam tespit sağlar.

•​Tam otomatik çarpma ve şok dalgası analizi ve yanlış alarm engelleyici özelliği vardır.

•​Birden fazla pencereyi kontrol edebilir.

•​​Ayarlanabilir hassasiyet seçenekleri; en yüksek seviyede 9 metre, en düşük seviyede 4,5 metre kadar.

Daha Fazla Daha Az

Beyaz Akustik Cam Kırılma Dedektörü

Gerek yaşam gerekse de çalışma alanlarında hırsızlık ya da izinsiz girişlere karşı gerekli tedbirleri almak hem maddi kayıplar hem de istenmedik olayların yaşanmasını engelleyebilmek son derece önemlidir. Alarm ve güvenlik sistemleri söz konusu olduğunda çok katmanlı bir güvenlik sisteminin avantajlarından yararlanmak, sistemin kötü niyetli ve tecrübeli kimselerce aşılabilmesinin de aynı zamanda önüne geçecektir. Bu nedenle çeşitli cihazların ana güvenlik ve alarm sistemi ile uyumlu bir biçimde çalışması efektif bir koruma sağlayacaktır. Bu noktada hırsızların yalnızca kapı ya da pencere gibi giriş yapılabilecek alanları kullanarak hırsızlık yapacağını düşünmek yanlış olur. Aksine, özellikle mağazalar gibi ticari alanlardaki camlar ve vitrinler hırsızların içeriye girebilmek için kırarak aşabileceği büyük ölçüde zayıf engellerdir. Bu noktada devreye cam kırılma dedektörü ürünleri girer. Cam kırılma dedektörü, camın kırılması durumunda tepki sinyallerini alarma göndererek alarmın devreye girmesiyle bir uyarı alarmı oluşturulmasını sağlar, böylece yaşam ya da çalışma alanındaki kişileri camın kırıldığından haberdar eder.

Akustik Cam Kırılma Dedektörü Nedir?

Cam kırılma dedektörleri camın kırıldığını fark edebilmek için farklı çalışma yöntemleri kullanır. Bu yöntemler temel olarak ikiye ayrılır. İlk yöntemde camın kırıldığını fark edebilmek için cihaz titreşimleri algılayabilecek bir mekanizmaya sahiptir. Ancak bu tür bir mekanizma diğerine göre daha kolay yanıltılabilecek bir kullanım arz eder. Bu doğrultuda en çok da tercih edilen ikinci yöntem olan akustik cam kırılma dedektörü ürünleri olduğunu ifade etmek mümkündür. Akustik cam kırılma dedektörleri, ise birinci yöntemin aksine camın kırıldığını tespit edebilmek için ses dalgalarından faydalanır. Bu doğrultuda akustik cam kırılma dedektörü özellikleri itibarı ile bir çeşit mikrofon gibi çalışır. Bu sayede camın hem kırılma esnasında hem de hemen sonrasında çıkardığı frekansları ve ses dalgalarını tespit eden cihaz, yaşam alanlarında bulunan kimseleri uyarmak için alarm verir. Bu doğrultuda akustik cam kırılma dedektörü ses frekanslarını son derece hassas bir biçimde ayırt edebilen bir mahiyettedir.

Akustik Cam Kırılma Dedektörü Nasıl Çalışır?

Akustik cam kırılma dedektörü camın kırılma esnasında çıkardığı sesi tepki veren bir çalışma prensibine sahiptir. Bu doğrultuda dedektör, akustik frekansları analiz edebilecek bir teknolojiyle donatılmıştır. Aynı zamanda 7 farklı dijital frekans filtresi barındıran cihaz, içerisindeki dijital amplifikatör yardımı ile de frekanslardaki iniş ve çıkışları tam olarak tespit edebilecek bir gelişmişliktedir. Tam otomatik çarpma ve şok dalgası gibi farklı ses türlerini kolaylıkla analiz ederek yanlış alarmların da önüne geçen akustik cam kırılma dedektörü kurulumu itibarı ile son derece pratik bir üründür. Çok sayıda pencereyi aynı anda kontrol edebilmenize imkân veren dedektör sayesinde özellikle ticari ya da endüstriyel alanlarda güvenliğinizi çok daha sağlam bir hale getirebilir, çok katmanlı bir alarm sistemi inşa edebilirsiniz. Akustik cam kırılma dedektörü, alarm paneli ile bağlantılı olarak çalıştığı için bir kırılma söz konusu olduğunda bu bilgiyi panele aktarır. Ardından siren devreye girerek Kale Alarm İzleme Merkezi’ni bilgilendirir ve yetkililer de sizleri en kısa süre içerisinde arayarak panele aktarılan bilgiyi paylaşır. Böylelikle hızlı bir şekilde önlem alabilirsiniz.

Akustik Cam Kırılma Dedektörü ile Çalışma Alanlarınızın Güvenliğini Arttırın

Akustik cam kırılma dedektörü inceleme sonuçlarına göre son derece hassas ölçümler yapabilen ve bu sayede yanlış alarm vermeksizin sizi tehlikelere karşı uyarabilen bir güvenlik cihazıdır. Aynı zamanda oldukça pratik bir kurulum ve kullanıma sahip olan cihaz, gerek iş gerekse de ev kullanımı için uygun olmakla birlikteözellikle iş hayatında son derece yaygın bir biçimde tercih edilmektedir. Ayarlanabilir hassasiyet opsiyonları da içeren cihaz kullanım açısından çeşitli şekillerde özelleştirebileceğiniz bir mahiyet arz eder. Ürünümüz Kale Alarm abonelerine özel olup tek başına satılmamaktadır, yalnızca alarm sistemine ilave güvenlik olarak eklenebilmektedir. Kale Alarm’ın güvenlik ve alarm sistemlerinizi daha katmanlı bir hale getirmek için sizlere sunduğu beyaz akustik cam kırılma dedektörü hakkında daha fazla bilgi edinmek için sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Bu ürün Kale Alarm abonelerine özeldir ve kullanılan Kale Alarm sisteminde güvenliği üst seviyeye taşımak için eklenmektedir.