Camera Systems

The security camera system can operate without an Internet connection. The security footage is saved to the hard drive in the recorder and the recorded footage or real-time footage can be watched on a monitor.

The real-time or recorded security footage can be accessed from remote locations through personal computers, smartphones, or tables if there is an Internet connection in the address.

You can purchase a security camera system on the Kale Alarm Website, by contacting the call center, or after an assessment made by our expert security consultants at the address where the system is to be installed.

Kale Alarm offers various wired and wireless choices that are suitable for both cable infrastructure and with a wireless infrastructure. After an assessment carried out by our expert security consultants, you can choose the best security system for your address.

In camera security systems, the maximum length of footage that can be stored changes in line with variables such as the number of cameras, the capacity of the hard drive, and the levels of recording speed and resolution. The maximum length of footage that can be stored can be virtually calculated if requested by the user and the system can be built accordingly.

The security camera systems are not designed to be used for personnel tracking purposes. Security camera systems enable users to access real-time or recorded security footage.

A confirmation code is determined to be used during communication between the monitoring center and the user. When the user is contacted, the AMC personnel asks this confirmation code to the user and takes the next actions accordingly.

You may not be aware of malicious acts in real-time with a camera security system alone. However, with Kale Alarm, you are notified of such acts only in an average of 10 seconds.

The alarm panels are in constant connection with the Kale Alarm Monitoring Center through landline, the Internet connection in the address, or the GPRS integrated into the system and takes the necessary actions to immediately notify the user and the relevant agencies in cases of emergency.

The real-time or recorded security footage can be watched on a personal computer by using the "My Kale Camera PC" program.

The real-time or recorded security footage can be watched on a smartphone by using the "My Kale Camera" application.

It is a free notification service Kale Alarm offers to businesses. If the workplace opens or closes outside of determined working hours, the authorized user is notified with an SMS.

Kamera Sistemleri

Dünya üzerinde çoğu insan için güvenlik kameraları, değerli bir yatırımdan çok daha fazlasını ifade etmektedir. Aynı zamanda suçu önlemede etkili bir araç olarak da görülmektedir. Ev güvenlik kameralarının en büyük artısı, hırsızlar için anında caydırıcılık oluşturmasıdır. Çoğu kamera sistemleri mobil uygulama ya da Wi-Fi sinyali aracılığıyla çalıştığı için video gözetimi kullanarak izleme yapmak, bir akıllı telefon almak kadar kolay hale gelmiş durumdadır.

Yeni bir ev güvenlik kamerası seçme sürecine başladığında, yapılan ilk şey, hırsızlık ve diğer olaylara odaklanarak bölgedeki suç istatistiklerini araştırmak. Bu suçların meydana geldiği bilinmekte, ama nerede, ne sıklıkla, günün hangi saatinde ve yılın hangi zamanı olduğu kestirilememektedir. Ev güvenlik kamera sistemleri satın almanın her zaman belirli tehditlere ya da endişelere odaklı olarak hedeflemenin doğru bir karar olduğu görülmektedir. 

Güvenlik Kamera Sistemleri Çeşitleri

Evlerin herhangi bir yerinde her zaman yeni güvenlik açıkları ve sorunlu noktalar hakkında düşünülüyorsa, 360 derece kamera sistemleri tercih etmek doğru bir hamle olabilmektedir. Ev güvenliği konusundaki ihtiyaçlar ve tercihler ne olursa olsun, bunu sağlayabilecek bir Kale Alarm sistemi mutlaka mevcut durumdadır. 

Ev ya da işyerlerine bir hırsızın gözünden bakmak iyi bir fikir edinmek için yapılması gereken bir gözlem haline gelmiştir. Hırsızlar için fark edilmeyecekleri, çok az bir ışık ya da hiç ışık olmayan bölgeler oldukça caziptir. Gece görüşlü kamera sistemleri harekete duyarlı bir yapıya sahip olduğu için davetsiz misafirlerin geri dönmesini sağlayacaktır.

Doğru güvenlik kamerasını bulmak zahmetli olmak zorunda değil. Geniş ürün yelpazesine sahip güvenlik kamera sistemleri, doğru özelliklere sahip doğru ürünü ve evlerde güvende hissetmek için ihtiyaç duyulan huzuru elde etmeye yardımcı olacaktır. Uygulama nasıl, gece görüşü nasıl, piller dahil mi, hava koşullarına dayanıklı mı ve kendim kurabilir miyim gibi sorularla kullanıma en uygun hazır kamera sistemleri seçimi yapılabilmektedir. Cevaplar her kameraya göre değişmektedir. Hızlı çalışan ve tereddüt etmeyen apartman kamera sistemleri tercih edilecekse bunun bir kısmının Wi-Fi sinyalinin gücüne ve hızına bağlı olduğu bilinmelidir. Ancak yine de iyi bir kamera sistemi, hareket oluştuğu anda telefon aracılığı ile uyarılar göndermek için her zaman ‘’uyanık’’ kalır. Özellikle birden fazla kameralı bir sistem varsa, sinyal gücünün ve hızının önemi küçümsenmemelidir.

Güvenlik kamera sistemleri bir uygulama ile birlikte gelmekte ve kameraların kendileri gibi onları öğrenmenin her zaman nispeten kolay olduğu görülmektedir. Kullanılan en iyi uygulamalar, kameranın özelliklerini sezgisel ve mantıklı bir şekilde sunmaktadır. Bu da çocukların okuldan ne zaman eve geldiğini kontrol ederken, görüntüleri bulmak için sadece birkaç kaydırma yapmanın yeterli olacağı anlamına gelmektedir. Çocukları ve evcil hayvanları izlemek gibi günlük görevlere yardımcı olmanın yanı sıra, kameraların mobil uygulaması da bir yaşam çizgisidir. Davetsiz bir misafir gelirse, neredeyse anında ve her yerden haber alınmaktadır.

Güvenlik Kamera Sistemleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte güvenlik kameralarında, ev otomasyonu sistemlerinde, gözetim altında tutulan ev ve iş yerlerinin sayısında oldukça büyük bir artış meydana gelmiştir. Teknolojinin gelişmesi, ev sahiplerinin daire kapısı kamera sistemleri çeşitliliğinde de artışa neden olmaktadır. Güvenlik kameralarının asıl amacı alınan sinyalleri daha uzakta bulunan monitöre iletmektir. Gözetleme kameralarının amacı ise kamerayı güvenlik konumuna bağlayan IP ağları üzerinde çalışmaktır. Güvenlik kameraları, günlük hayatta hafife alınsa da aslında, faydaları nedeniyle çeşitli sektörlerde büyük öneme sahiptir.

Kale Alarm ev kamera sistemleri, sundukları avantajlar nedeniyle etkili bir güvenlik önlemi olarak kullanılmaktadır. Kameralar ister evde ister işyerinde, yasa dışı etkinliklerin kaydedildiği bilineceğinden dolayı kötü amaçlı olan herkes için genellikle caydırıcı olmaktadır. Buyöntemler, suç sorunu yüksek bölgelerde en iyi çözüm olarak kullanılabilmektedir. Ofis veya evin kolay bir hedef olmasını engellemeye yardımcı olmaktadır. Herhangi bir yere yerleştirilebilir olan güvenlik kameraları, ihtiyaca göre ev veya ofise gelen kişilerin aktivitelerinin izlenmesine yardımcı olması için kullanılabilir. Aynı zamanda gizli kameraların kurulması da mümkündür. Bu kameralar, şüpheli ziyaretçileri tespit etmek dışında, takip amacıyla da kullanılabilmektedir.

Güvenlik Kamera Sistemleri Özellikleri

Kamera sistemleri; IP kamera sistemleri, HD kamera sistemleri ve Kablosuz Wi-Fi kamera sistemleri olarak ayrılmış durumdadır. IP Kameralar hem konforu hem de güvenliği sağlayan, ev ya da ofis için bir güvenlik ortamı sağlayan sistemlerdir. Ağ ortamına adapte edilmiş, net ve eksiksiz sunan IP Kamera Sistemleri ile mekanların koruma altına alındığı sistemler olarak da tanımlanabilmektedir. Bağlı herhangi bir cihaz tarafından kayıt altına alınmakta ve anlık olarak da izlenebilmektedir. Ağ bağlantısının sağladığı hızlı erişim ve etkileşimi kullanan IP Kamera Sistemleri ile güvenlik gerektiren alanlar her an kontrol edilebilir durumdadır.

Konut ve iş yeri güvenliğinin olmazsa olmazlarından Kamera Sistemleri, 7/24 güvenlik kontrolü ve talep edilen alanlarda denetim sağlamaktadır. HD kalitesinde kayıt yapabilen ve tüm çevre koşullarına dayanıklı olan bu sistemler gece ve gündüz fark etmeksizin rahatlıkla izleme yapabilmektedir. Dış ortama uygun, çevre şartlarına dayanıklı ve hiçbir anı kaçırmayan, alternatif sistemler sunan Kale Alarm, bu alanda hizmet vermekte ve uluslararası standartlarda hizmet kalitesi sunmaktadır.

Günümüzde çoğu akıllı güvenlik kameralarında Wi-Fi kullanıyor olsa da, ister doğrudan bir dijital video kaydediciye, isterse mobil LTE planına kayıt yapılarak wifi olmadan kamera sistemlerine sahip olmak mümkündür. CCTV kameraları veya kapalı devre televizyon kameraları da denilebilir, işletmeler ve polis tarafından gözetim için kullanılmakta ve genellikle ev güvenliği amacıyla kullanılmazlar. Görüntüleri bir uygulamada izlemek yerine, korumalar CCTV görüntülerini birkaç monitörde izlemektedir. 

Kamera Sistemleri Fiyatları 

Veri planı gerektirmeyen kamera sistemleri, mobil uygulama aracılığıyla evde neler olup bittiğini görebilmek için ideal seçimlerden biridir. Kurma ve devre dışı bırakma, optik olarak yakınlaştırma ve iki yönlü ses aracılığıyla konuşma da dahil olmak üzere uzaktan kumanda sistemiyle çalışabilmektedir. Kameranın yapay zeka düzeyine bağlı olarak, bir hareket, bir kişi, bir paket, bir evcil hayvan veya bir araç algıladığında bildirim göndermektedir. Kameranın sahip olduğu daha fazla özellik ile daha spesifik bildirimler alınabilir. Bu da elbette kamera sistemleri fiyat aralığında değişikliğe sebep olmaktadır.

Güvenlik kameraları, ev içinde ve dışında neler olup bittiğini görmeyi sağlar. Bir sensörü harekete geçiren köpek yüzünden polis aranmak zorunda kalınmaz. Aslında bir acil durumun olup olmadığı doğrulanabilir ve gerekirse bu video görüntüleri kanıt olarak da kullanabilir.  Kameralar iç mekan ve dış mekan olarak iki ana kategoriye ayrılır. İç mekan kameraları genellikle dış mekan kameralarından daha ekonomiktir. Bugünlerde akıllı güvenlik kameralarının çoğunda, kameranın kaydettiği kişiyle konuşulmasını sağlayan iki yönlü ses sunan hoparlör ve mikrofonlar bulunmaktadır. Kamera sistemleri fiyatları, sunduğu özellikler bakımından birbirinden farklıdır. Hangi ürünün seçileceği, ihtiyaca göre belirlendikten sonra ev güvenlik kamera sistemleri fiyatları net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Dış mekan kameraları, dış etkenlere dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Kameranın sıcaklık aralığının iklime uygun olduğundan emin olmak gerekmektedir. Ayrıca kameranın katılara ve sıvılara ne kadar duyarlı olduğunu gösteren IP derecesi de oldukça önemlidir.

Daha Fazla Göster