Alarm Siren with Internal Speaker

Dahili Hoparlörlü Alarm Sireni KGS1712011

KGS1712011

Product Identification:

• In case of danger, it warns the interior environment with a loud sound and allows you to take precautions. The alarm also plays a custom text and sound.​

Dahili Hoparlörlü Alarm Sireni

Gündelik hayat, özellikle kalabalık şehirlerde pek çok tehlikeyi karşımıza çıkarabilmekte, bu tehlikeler sebebiyle de çeşitli seviyelerde maddi kayıplar meydana gelebilmektedir. Özellikle yaşam ve çalışma alanlarında hırsızlık ya da soygun gibi tehlikelerin yanı sıra yangın ya da gaz kaçağı gibi çeşitlere bağlı olarak gerek sağlık gerekse de maddi bakımdan tehlikeler ortaya çıkabilmektedir. Bu doğrultuda tasarlanan alarm ve güvenlik sistemleri, sizlere son derece güvenilir yaşam ve çalışma alanlarını sağlamayı hedeflemekte, tehlike anlarında sizi uyarmaktadır. Bu açıdan dahili alarm sireni ürünleri, bir alarm ve güvenlik sisteminin basit ama en fonksiyonel bileşenlerinden biridir. Dahili siren, yangın ya da hırsızlık gibi tehlike arz eden anlarda yüksek bir ses çıkmasını sağlayarak iç mekanlarda bulunan kimseleri uyarır. Bu sayede tehlike anında hem duruma daha hızlı bir biçimde müdahale etmeniz hem de kendinizi koruyabilmek için gerekli önemleri almanız mümkün bir hale gelmektedir.

Dahili Hoparlörlü Alarm Sireni Nedir?

Dahili hoparlörlü alarm sireni; güvenlik ve alarm sistemlerinin, kullanıcıyı uyarabilmesi amacıyla üretilmiş bileşenleridir. Bu doğrultuda alarm sireni, güvenlik sisteminizdeki diğer parçalarla ana panel ya da belirlediğiniz kontrolör üzerinden iletişim sağlar. Güvenlik ve alarm sisteminin belirlediği tehlikeli bir durum meydana geldiğinde kablolu ya da kablosuz bir biçimde kontrol paneline bağlı bulunan alarm sireni yüksek desibelli bir ses ortaya çıkarır. Bu yüksek desibelli ses sayesinde yaşam ya da çalışma alanlarında bulunan insanların tehlikeye karşı erkenden tedbir alabilmesini ve gerektiğinde müdahale edebilmesini kolaylaştırmaktadır. Ayrıca özellikle yangın gibi ortaya çıkardığı zarar son derece büyük olan durumlarda alarm sireni, gerek sağlık açısından büyük ölçüde arz etmekte gerekse de yaşanılacak maddi kayıpları da ciddi oranda azaltmaktadır. Bu doğrultuda güvenlik ve alarm sistemlerinin kullanıcı ile iletişime geçmesini sağlayan dahili siren ürünleri, ev ve iş ortamlarınızın güvenliğini sağlayabilmesi için son derece önemlidir.

Dahili Hoparlörlü Alarm Sireni Ne İşe Yarar?

Dahili hoparlörlü siren ürünleri pek çok farklı ortamda güvenlik ve alarm sistemlerine bağlı bir biçimde kullanılmaktadır. Tehlikeli bir durum meydana geldiğinde iç mekanda bulunan kişileri uyaran özelliği ile  dahili hoparlörlü siren aynı zamanda hırsızlık gibi eylemlerin gerçekleştirilmesinin de önüne geçebilmektedir. Örneğin pek çok mağazada dahili hoparlörlü alarm sireni ürünlerinin sağladığı avantajlardan faydalanıldığına tanık olma olasılığınız oldukça yüksektir. Pek çok mağaza hırsızlık gibi durumlarda alarm vermesi için dahili alarm sirenlerinden yararlanır. Buna ek olarak dahili hoparlörlü alarm sirenleri, yerinden çıkarıldığında ya da özellikle bağlantısı kesilmeye çalışıldığında da uyarı verecek bir şekilde ayarlanabilmektedir. Benzer bir biçimde farklı durumlar için çeşitli alarm metinleri ve sesleri tanımlayarak özelleştirebilmeniz de mümkündür. Böylelikle karşı karşıya kaldığınız tehlikenin mahiyetine dair de bir fikir sahibi olarak buna göre duruma yaklaşmanız kolaylaşabilmektedir.

Verimli Kullanımı Sayesinde Yaşam ve Çalışma Alanlarınızın Güvenliğini Artırın

Dahili siren bağlantı şeması itibarıyla alarm ve güvenlik sistemlerinizin kontrol paneline son derece kolay bir biçimde bağlanabilecek bir üründür. Bunun yanı sıra son derece yüksek seslere erişebilen dahili hoparlör tasarımları sayesinde dahili alarm sirenleri, gerek ticari alanlarda gerekse de yaşam alanlarında kullanılmaya son derece elverişlidir. Nitekim bu tarz güvenlik ve alarm sistemlerinin daha çok endüstriyel ya da ticari alanlarda da kullanıldığı düşünüldüğünde etraflarındaki fazla gürültüye rağmen duyulabilecek bir ses yüksekliğinde olması gerekir. Ayrıca alarm sesi ve metninin özelleştirilmesine imkân veren siren, farklı durumlar için önceden tedbir alabilmenizi sağlar. Ürün Kale Alarm abonelerine özeldir ve alarm sisteminize ek güvenlik sağlaması amacıyla eklenmektedir.