External Siren

Harici Siren

KGS1711010

Product Identification:

• There are two types of sirens: external (exterior) and internal (interior, 96 decibels).​​

• The product alerts the user if it is removed, opened, or its cable is cut.

• There are two types of sirens: external (exterior) and internal (interior, 96 decibels).​​​

Harici Siren

Ev, iş yeri gibi güvenliğinin sıkı tutulması gereken yerler için kullanılan güvenlik sistemlerinden biri olan harici siren, hırsızlık olaylarına karşı tam koruma gerçekleştirir. Güvenlik kamerası kullanımı, alarm ve harici sirenler ile desteklendiklerinde daha ideal olur. Olası bir riski engellemek üzere önceden önlem almak amacıyla, hırsızlık girişiminin de önüne geçmek için siren kullanımı etkili önlemlerden biridir. Kale Alarm’ın harici siren ürünü de hırsızların istediklerine ulaşmadan ortamdan uzaklaşmalarını sağlar. Çoğu zaman bu harici sirenin sesinden kaynaklı olarak hırsızlık girişimi direkt engellenir ve hırsız, sesi duyduğu gibi ortamdan uzaklaşır. Alarm devreye girdiği zaman ışık (flaşör) çıkarmakla birlikte 106 ile 108 desibel yüksekliğinde ses şiddeti çıkaran cihaz, çevredeki kişileri de uyarmak adına yeterlidir. Yangın alarm panelleriyle de uyumlu çalışabilmeleri harici siren bağlantı sisteminin çok yönlü kullanıma açık olmasını güçlendirir. Böylece ev ve iş yerlerinde güvenliği sağlamak açısından oldukça ideal bir kullanım sunar.

Can Güvenliği ve Emniyet İçin Harici Siren Ürününü Edinin

Dâhili ve harici alarm sireni olarak iki farklı çeşide ayrılan sirenler, kullanım açısından birbirlerinden farklıdır. Harici siren nedir sorusunun yanıtı ise dâhili olan çeşitlerden farklı çalışma prensiplerini ortaya çıkarır. Sensörlerden iletilen alarm durumunu, hırsızlık teşebbüsünde bulunan kişinin, hem ev sahibi hem de etraftaki kişilerce fark edilmesi amacıyla yüksek desibelde uyarıcı fonksiyonu devreye geçirir. Çoğu modelde olduğu gibi Kale Alarm harici siren ürününde de yüksek desibel uyarı sesi haricinde flaşör özelliği de devreye girer. Bu, alarm çaldıkça ışığın da yanıp sönmesini sağlar. Böylece sesin duyulmadığı bölgelere de uyarının yapılması mümkün olur. Gerek evlerin gerek iş yerlerinin dış kısımlarına kurulmasıylacaydırıcı özelliğinden de faydalanılmış olur.. Su geçirmeyen yapısıyla dayanıklılığını gözler önüne seren ürün, ABS gövde yapısıyla sağlamlığına katkıda bulunur. LED flaşörü, ses gücü ve kolayca montajının yapılıyor olmasıyla pek çok alanda kullanılmak üzere tercih edilir.

Harici Siren Bağlantısıyla Alarm Sistemlerinde Daha Yüksek Güvenlik Sağlayın

Alarm harici siren çeşidi içerisinde seçim yapmak için özellik ve kullanım alanına göre belirlemede bulunmak gerekir. Kale Alarm harici siren çeşidinin fonksiyonelliği ve işlevsel olması, kullanım alanını geniş tutma şansı yaratır. Alarmın hem siz hem de ev öncesinde kendini koruması da kullanım açısından daima sağlıklı sonuçlar alınmasına katkıda bulunur. Dış siren olarak da bilinen harici siren, adından da anlaşıldığı üzere dış bölgelerde konumlandırmaya uygundur. Varlığının fark edilmesi ve görülmesi ile hırsızların ürünü sökmeye yönelmesi de oldukça bilindik bir durumdur. Bu duruma karşı da siren kapak kontağı yüksek güvenliğe sahip olduğu için hırsızlar adına faydalı bir girişim olmaz. Harici siren bağlantı şeması üzerinden de anlaşılacağı üzere kontak sayesinde kapak açıldığı zaman sisteme alarm gönderilir. Sirenin içinde bulunan çıkışlardan ikisi tamper çıkışıdır ve kontaklardan birine bağlı olarak konumlanır. Siren kasasının açılması ile tamper kontağı da açılır duruma gelir ve ardından alarm devreye girer. Böylece alarm sisteminin kapağında yer alan vidaların sökülmesi kolay görülse de olası bir sökmeye ve kurcalamaya karşı sirenler koruma amacıyla devreye girer. Eğer elektrik kesintisi yaşanırsa, alarm sistemi ve siren bu durumdan etkilenmeden çalışmaya devam eder. Bu durumda ürün içerisindeki akü ile pil devreye geçer ve elektrik gelene kadar bu şekilde çalışmasını sürdürür.

Harici Sireni Doğru Kullanarak Caydırıcı Etkisinden Faydalanın

Alarm sistemlerinin sesli ve ışıklı ikazını üstlenen aksesuarı olarak kullanılan harici siren, güvence altına alınan ortamın dışında konumlandırılarak, siren ses şiddetinin ulaşabileceği noktaya kadar çıkmasını  sağlar. Işıklı uyarısının bulunması da insanlara alarmın hangi noktadan çaldığını belirmekle birlikte, caydırıcı etkisinden de faydalanmak için  önemlidir. Harici siren nasıl bağlanır sorusunun cevabı da dış cephelere montajlanması olarak belirtilir. Belirtilen avantajların sağlanması açısından evlerin ya da işyerlerinin dış bölgelerine konumlandırılan siren, aynı zamanda sürekli sabotaja (müdahale ile devreden çıkarılması) maruz kalma olasılığını ortaya çıkarır. Teknolojik detayları ve geliştirilen fonksiyonları ile harici siren, sabotaj ihtimallerini direkt devre dışı bırakır. Sirenin dış faktörlerden kaynaklı ya da bilinçli olarak yapılan darbeye, sert müdahaleye karşı dayanıklı ve sağlam yapıda olması tercih edilmesindeki önemli noktalardan biridir. Sökülme girişiminin yanı sıra kablosunun kesilmesi durumu da hırsızlar tarafından denenen yöntemlerden biri olarak bilinir. Buna karşı önlem almak için kabloların güvenli ve doğru hamlelerle gizlenmesi gerekir. Ancak bu durum göz önünde bulundurulduğu için kabloların kesilmesi halinde de alarm sistemi doğrudan devreye girer ve uyarı oluşturur. Dış siren montajı esnasında, insanların ulaşamayacağı mesafelerde konumlandırılması, güvenliği artırmak açısından faydalı olur. Ulaşılmayan yerlere takılmaları hem görünen hem de kolay ulaşılmamasını sağlayan bir faktör olarak önemini gösterir. Bu montaj işlemini ise yalnızca Kale Alarm Servisleri yapabilir. Harici siren fiyatları satın alma ve kiralama bazında farklılaşmaktadır. Bu noktada yalnızca Kale Alarm aboneleri ürünü sahip oldukları alarm sistemlerine ek olarak edinebilmektedirler.