Flood Detector

Su Baskın Dedektörü

Product Identification:

A detector type that activates an alarm if a potential flooding or moisture is detected.

•​Only available with cable.

•The alarm system is working even if it is turned off.

Su Baskın Dedektörü

Yaşam ya da çalışma alanlarınızda alınan güvenlik önlemleri, yaşanması muhtemel büyük maddi kayıpların önüne geçmesi açısından son derece önemlidir. Bu doğrultuda iç ve dış mekanlarda kullanılan güvenlik ve alarm sistemleri gerek mülkünüzü gerekse de sizleri koruyabilmek için büyük ölçüde efektif çözümler sunmaktadır. Potansiyel güvenlik tehditlerinden bahsedildiğinde pek çok insanın aklına hırsızlık ve buna benzer vakalar gelse de yangın ya da su baskını gibi durumlar da sıklıka yaşanmaktadır. Günümüzde iki evden birinin en az bir defa su kaynaklı hasara uğradığına çeşitli istatistikler mevcuttur. Bu doğrultuda su baskınları, gerek yaşam alanları olan evler için gerekse de çalışma alanları olan iş yerleri ve endüstriyel üretim yapan fabrikalar açısından son derece büyük bir tehdittir. Su baskın dedektörü,güvenlik ve alarm sisteminizi yaşanabilecek bu tür su baskını durumlarına karşı erkenden uyararak hızlı bir biçimde gerekli önlemleri almanızı ve müdahalelerde bulunmanızı kolaylaştırmaktadır. Bu doğrultuda su baskın dedektörlerinin ev ve iş yerlerinizin güvenliği açısından ciddi anlamda önem arz ettiğini ifade etmek mümkündür.

Su Baskın Dedektörü Nedir?

Su baskınları, gerek ev gerekse de iş yeri gibi iç mekanlarda sıklıkla karşılaşılan acil durumlardan biridir. Ancak su baskını türünden olaylarda müdahalenin erken olması, uğranılacak kayıp ya da zararların asgari bir düzeyde tutulması açısından büyük önem taşır. Su baskın sensörü, çeşitli sebeplere bağlı olarak gerçekleşecek bir su baskını durumununda sizi uyararak önlem alabilmenizi sağlamaktadır. İç mekanlarınızdaki su ya da nem oranının belli bir seviyenin üzerine çıkması halinde alarm veren Kale su baskın dedektörü sayesinde, olayı kısa süre içerisinde kontrol altına alarak müdahale edebilmeniz mümkün hale gelmektedir. Böylelikle ev ya da iş yerinizdeki çeşitli eşya ve mallarınızın zarar görmeden durumun atlatabilme ihtimali büyük ölçüde yükselmektedir. Sensör, su baskını ile ilgili bir durum söz konusu olduğunda alarm paneline sinyal verir ve Kale Alarm İzleme Merkezi durum hakkında bilgilendirilir. Ardından Kale Alarm İzleme Merkezi sizleri en kısa süre içerisinde arayarak durum hakkında bilgi sağlar.

Su Baskın Dedektörü Nasıl Çalışır?

İç mekanlarda su baskınları çamaşır makinesinin arızalanması, mutfak lavabosunun tıkanması ya da tesisattaki bazı boruların patlaması gibi iç sebeplerden kaynaklanabileceği gibi üst dairenizdeki komşunuz evinden gelebilecek bir sızıntı gibi dış faktör ile ilgili bir biçimde de gerçekleşebilmektedir. Su baskın dedektörü bağlantı şeması ile kurulumu oldukça kolay olan bir güvenlik ürünüdür ancak kurulum işlemini yalnızca bu alanda uzman hizmet sağlayan Kale Alarm Servisleri gerçekleştirmektedir. Tam olarak nereye bağlanması gerektiğine uzmanlarla birlikte ev içerisindeki su tesisatları incelenerek karar verilmelidir. Kablolu su baskın dedektörü ürünlerinin çalışabilmesi için cihazı sadece bir konuma monte etmek yeterlidir. Dedektör, alt bölümünün suya temas etmesiyle uyarı verecek şekilde dizayn edilmiştir. Böylelikle kullanıcının herhangi bir su baskını ihtimali karşısında hemen durumu kontrol altına alması ve gerekli müdahalelerde bulunması mümkün hale gelmektedir. Ayrıca nem oranını kontrol eden su baskın sensörü sayesinde yaşam ya da çalışma alanlarınız su baskınlarına karşı etkili bir şekilde koruma altında olmaktadır.

Su Baskın Dedektörü ile Su Kaynaklı Zararları Minimize Edin

Su baskın dedektörü, önlem alınmadığı takdirde son derece büyük maddi kayıplara sebep olabilen su baskınlarının etkisini, erken müdahale sayesinde minimize edebilmek üzere geliştirilmiştir. Evinizde gerçekleşecek bir su baskını yaşam standartlarınızı pek çok yönde belirleyen eşyalarınıza ciddi bir hasar verebilecekken işyerlerinde oluşabilecek bu türden hasarlar ise gelir kaynağınızın büyük ölçüde hasar görmesine sebep olur. Bu doğrultuda su baskın dedektörleri sizi vaktinde uyararak su kaynaklı zararları minimize edebilmenize yardımcı olmaktadır. Kale Alarm’ın su baskın dedektörü fiyatı kiralama veya satın alma seçeneklerine göre değişkenlik göstermektedir. Ürün tek olarak satılmamakta, yalnızca Kale Alarm abonelerinin sahip oldukları alarm sistemine eklenmektedir.