Impact Detector

Darbe Dedektörü KGS1411510

KGS1411510

Product Identification:

Especially in metal boxes such as safes:

•Drilling, cutting

•​Vibration

•​It is a 3-stage adjustable burglary alarm detector that detects forced opening attempts.

•Only cable model available.​

Darbe Dedektörü

Teknolojinin her geçen gün gelişmesiyle gerek evlerde gerek iş yerlerinde güvenlik ve alarm sistemleri kendilerine yer edinirler. Hem ekonomik hem de psikolojik yönden zarara uğramamak, kayıp yaşamamak ve güvenli bir şekilde hayata devam edebilmek için insan hayatında önemli rol oynayan bu sistemler, ihtiyaçlara göre şekillendirilmiş ve geliştirilmiştir. Daha mühim olarak görülen iç güvenliğin sağlanması, müdahale etme sürecinin daha çabuk işlemesi gibi durumlara karşı etkisi yüksek oranda görülen darbe dedektörü de pek çok evde ve iş yerlerinde güvenliği sağlamak adına yer edinirler. Panik yaşanabilecek durumlarla birlikte kişilerin kendini risk altında hissetmesi ve acil müdahale gerektiren durumlarda kullanılan ikaz ürünleri içerisinde yer alan dedektörler, sıklıkla önemli belgelerin ve birikimlerin muhafaza edildiği kasaların güvenliği için tercih edilir. Bu düzenek sayesinde daha rahat ve güvende kalarak saklama, biriktirme ve muhafaza etme girişiminde bulunulur.

Olası Soygunlara Karşı Tedbirinizi Darbe Dedektörü ile Alın

Darbe dedektörü nedir sorusunun yanıtını ise; ”Genellikle kasa gibi metal kutuların kesilmesine, delinmesine, zorla açılmasına karşı girişimleri algılayan ve üç aşamalı ayarlanabilir olmasıyla dikkat çeken üründür.”Bu üç aşamalı ayarlardan sadece bir tanesi aktif edilebildiği gibi üçü aynı anda da devreye sokulabilir. Tamamen kullanıcı inisiyatifine bağlı olarak, kullanılacak yere göre seçim yapılabilir. Bu seçim sayesinde dedektörün kullandığı yere göre darbe ya da titreşim ayarı yapılır ve hassasiyet derecesi seçilerek gereksiz şekilde alarm çalması engellenir. Bahsi geçen üç aşamalı ayar darbe, tilt (açı değişimi) ve titreşim olarak belirlenir. Bu fonksiyonların içeriği sayesinde darbe dedektörü nasıl çalışır sorusu da net bir şekilde karşılık bulmuş olur. Darbe fonksiyonu, hem ürün hem özellik isminden de anlaşılacağı üzere dedektörün bağlı olduğu objenin darbeye maruz kalmasıyla devreye girer. Belirlenen hassasiyet derecesi üzerinde gerçekleşen her türlü darbeye karşı dedektör aktive olur ve uyarı verir. Uyarı alarm paneline aktarılır ve siren devreye girer. Bu sayede hem çevredekiler hem de Kale Alarm İzleme Merkezi darbe durumundan haberdar olur. Kale Alarm İzleme Merkezi en kısa süre içerisinde sizinle temasa geçerek bilgi sağlar.

Darbe Dedektörü Fonksiyonlarıyla Yüksek Güvenlik Sağlar

Kale Alarm’ın ürünü olarak piyasada yer alan dedektörün diğer iki fonksiyonundan biri olan tilt yani açı değişimi, güvenliği yüksek tutmak için oldukça ideal bir özelliktir. Ürünün bağlı olduğu nesne, ilk enerji verildiği anda bulunduğu pozisyon dışında herhangi bir yöne doğru 15 derecelik bir açı ile hareket edildiği zaman alarm çıkışı sağlanır. Nesne eski pozisyonunu alana kadar alarmın çalması devam eder. Dedektörün konumlandığı objenin matkap gibi bir alet ile etkileşime geçmesi, sallantıya uğraması veya herhangi bir salınım hareketine düştüğü zaman alarm çıkışı devreye girer. Hareket durumu kesilene ve ürüne müdahale bitene kadar dedektör çalar. Bu fonksiyonlardan yola çıkarak darbe dedektörü nerede kullanılır sorusu da kolaylıkla yanıt bulur.

Çalışma Prensibiyle Ön Plana Çıkan Darbe Dedektörü

Evlere ya da iş yerlerine girmeye çalışan, girdikleri zaman değerli eşyaları çalmaya yönelik girişimde bulunan hırsızların bu hamlelerini engelleyen darbe dedektörü, kapılara ve pencerelere de yerleştirilir. Bu noktalara herhangi bir darbe uygulandığı zaman alarm sistemi doğrudan devreye girer. Bir darbe olmadığı sürece uyku modunda olan ve dışarıdan bakıldığı zaman çalışmadığı zannedilebilen dedektör, ufak bir darbenin gerçekleşmesi anında çalışır. Darbe dedektörü kullananlar tarafından da belirtildiği gibi ürünün doğru noktaya kurulması alınan verimi artırmakla birlikte hatalı ya da yanlış bir alarm ile karşılaşılmaz. Takılı olan piller ile ortalama 2 yıla kadar dayanıklılık gösteren ürün, uzun ömürlü kullanımıyla da oldukça öne çıkar. Güvenliği artıran fonksiyonlarının yanı sıra darbe dedektörü fiyatları ile de oldukça bütçe dostudur ve kolay ulaşılabilir bir üründür. Satın alma ve kiralama bazında değişen ürün fiyatları vardır. Ürün Kale Alarm abonelerine özeldir ve tek başına satılmamaktadır. Alarm sisteminize ek olarak kullanılabilmektedir.