Industrial Magnetic Contact

Endüstriyel Tip Manyetik Kontak

KGS1311110

Product Identification:

•Installed on doors and windows at risk of intrusion.

•​It activates an alarm when two pieces are separated.

•Besides wired and wireless models; Recessed type, shutter (industrial) type can be used for special applications.

Endüstriyel Tip Manyetik Kontak

Hırsızlık ya da soygun gibi olaylar gerek yaşam gerekse de çalışma alanlarında sıklıkla karşı karşıya kaldığımız istenmedik gelişmelerdir. Bu tür durumlara bağlı olarak uğranılan zararlar, insanların kazançları ya da birikimleri üzerinde maddi bakımdan çoğu zaman büyük tesirler meydana getirebilmektedir. Bu doğrultuda insanların ev ya da işyerlerini koruyabilmek için alarm ve güvenlik sistemlerine gereksinim duymaları son derece doğaldır. Manyetik kontak ürünleri hırsızlık ve soygun gibi durumlara karşı kullanılan son derece basit bir güvenlik sistemi bileşenidir. Bu doğrultuda endüstriyel tip manyetik kontak ürünleri yaşam alanlarından daha çok üretim yerlerinde ya da ticari alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Özellikle iş yerlerinde hırsızlık gibi istenmedik durumlar ciddi kayıpları beraberinde getirebilmekte ve üretimin son derece yavaşlamasına sebep olabilmektedir. Bu doğrultuda endüstriyel manyetik kontak ürünleri alınabilecek en basit güvenlik önlemlerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Aynı zamanda son derece basit kullanımlı cihaz, iş yerlerinizin çok daha güvenli bir hale gelmesini sağlamaktadır.

Endüstriyel Tip Manyetik Kontak Nedir?

Manyetik kontaklar, hırsızlık ve soygun gibi durumlardan korunmak için alınabilecek en pratik tedbirlerden biridir. Yaşam ya da çalışma alanlarınızda kapı ve pencereleriniz ne kadar güçlü ve donanımlı olursa olsun deneyimli bir hırsız tarafından aşılabilecek engellerdir. Bu nedenle bu tür kötü niyetli kimselere karşı etkili bir güvenlik oluşturmak için manyetik kontaklar son derece faydalıdır. Manyetik kontaklar pencere ya da kapı gibi yaşam alanlarınıza girilebilecek alanlara monte edilen ve mülkünüzü koruyan cihazlardır. Dolayısıyla endüstriyel tip manyetik kontak özellikleri itibarı ile dışarıdan giriş riski daha fazla olan kapı ve pencerelere takılmak için dizayn edilmiştir. Endüstriyel tip manyetik kontak ürünleri iş yerlerinde kullanılabileceği gibi evlerinizde de kullanılmaya son derece uygundur. Yaşam ya da çalışma alanlarınızda endüstriyel tip manyetik kontak kullanarak kapı ya da pencere gibi çeşitli yerlerden evinize izinsiz bir biçimde giriş yapılmasının önüne geçebilmek mümkündür.

Endüstriyel Tip Manyetik Kontak Nasıl Kullanılır?

Manyetik kontaklar, oldukça sade ve pratik cihazlardır. İki parçadan oluşan cihaz, en temelde birbirinden uzaklaştırıldığında alarm verecek şekilde dizayn edilmiştir. Dolayısıyla endüstriyel tip manyetik kontak kullanımı bakımından son derece basit ve ekstra bir işlem yapmanızı gerektirmeyen bir aparattır. Cihazı kapı ya da pencerenizin iki tarafına monte etmeniz yeterli olacaktır. Çalışma prensibi itibarı ile son derece basit bir biçimde işlese de endüstriyel tip manyetik kontak kullananlar tarafından oldukça verimli bulunan, koruma gücü son derece yüksek bir üründür. Ebatlarının küçük olması nedeniyle tecrübeli hırsızların dahi kolaylıkla gözden kaçırabildiği cihaz, aynı zamanda habersiz bir biçimde bağlantısı kesildiğinde de uyarı vermektedir. Ayrıca cihaz aktifken kapının açılması ve dolayısıyla manyetik kontağın iki parçasının birbirinden uzaklaşması da alarm verilmesine sebep olur ki bu son derece pratik ve efektif bir güvenlik yöntemidir.

Endüstriyel Tip Manyetik Kontak Modelleriyle Güvenliğinizden Emin Olun

Endüstriyel tip manyetik kontak ürünleri gerek hassasiyet gerekse de alarm sesinin yüksekliği itibarı ile daha gürültülü alanlar olan iş yerleri ve ticari alanlarda kullanılması için tasarlanmıştır. Ancak evlerde kullanılmasında da hiçbir sakınca yoktur. Aksine hırsızlık olayları ile daha sık karşılaşılan bölgelerde kullanılması son derece faydalı olacaktır. Endüstriyel tip manyetik kontak inceleme sonuçlarının gösterdiğine göre yaklaşık olarak 70 milimetrelik bir algılama aralığına sahiptir ki bu daha oldukça efektif bir kullanım sağlar. Endüstriyel tip manyetik kontak fiyatları hakkında bilgi almak için sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Fiyatlar hakkında altının çizilmesi gereken husus ise bu ürün Kale Alarm Abonelerine özel olup, tek başına satılmamaktadır; kiralama veya satın alma opsiyonları vardır.