LCD Keypad

LCD Tuş Takımı

KGS4115010

Product Identification:

The LCD Keypad is designed for daily use of the Kale Alarm Control Panels.

  • It fulfills the EN 50131 Grade 2 security requirements.
  • This easy-to-use device features large buttons, an LCD screen that displays the system’s status and LEDs.
  • Besides digits, the keypad also has buttons for the quick activation of the chosen mode (day, night, and full) as well as panic buttons to request immediate police, medical or fire dispatch.
  • The aesthetically pleasing LCD screen
More Less

LCD Tuş Takımı

LCD tuş takımı, Kale Alarm tarafından geliştirilmiş olan kontrol panellerinin gündelik kullanımını daha pratik bir hale getirebilmek için tasarlanmıştır. Sistem durumunu görüntüleyebilmenizi sağlayan LCD ekranı ve LED’lerinin yardımı ile LCD tuş takımı, yaşam ya da çalışma alanlarınız için kurduğunuz güvenlik sistemlerini kullanmayı, tüm kullanıcılar için anlayabileceği derecede basit ve çok daha efektif bir hale getirir. LED ışıkları sayesinde LCD ekranda bulunan bilgilere kolaylıkla erişim sağlayabileceğiniz cihaz, kullanım açısından son derece pratik ve aynı zamanda oldukça verimlidir. Gece, gündüz ve tam olmak üzere 3 farklı modu içerisinde ihtiva eden kablolu alarm LCD tuş takımı, sistem tarafından güvenliği sağlanan iç mekan alarm cihazlarınızın özelleştirilebilir bir biçimde kontrol edilmesi imkanını sağlar.

LCD Tuş Takımı Nedir?

Güvenlik sistemleri, elektronik devrelerin kullanılması ile çok daha efektif ve kullanıcı dostu bir hale bürünmüştür. Elektronik devreler, elektrik akımlarının sağladığı sinyalleri analog bir biçimde olmak üzere işleyerek verilere dönüştürür. Böylelikle, özellikle güvenlik ve alarm sistemlerini uzaktan kontrol edebilmek ve kullanıcı adına özelleştirebilmek son derece partik bir şekilde mümkün olabilmektedir. LCD tuş takımı nasıl çalışır sorusuna da benzer bir biçimde cevap verilebilir. Dolayısıyla LCD Tuş Takımı, elektronik devreler üzerinden aktardığı verilerle güvenlik sisteminizi etkili bir şekilde kontrol edebilmenize imkan sağlayan basit bir cihazdır. Bu doğrultuda LCD Tuş Takımı, üzerinde mevcut bulunan çeşitli rakam ve fonksiyon tuşlarına sahiptir. LCD tuş takımı kullananlar, bu rakam ve fonksiyon tuşlarını güvenlik sistemleri üzerinde çeşitli özelleştirmeler yapabilmektedir. Bu açıdan cihaz üzerinde yangın, panik ve tehdit durumlarında kolay bir biçimde alarmı tetikleyebilmek için özel tuşlar bulunur.

EN 50131 Güvenlik Gereksinimleri ile Mekanlarınızın Güvenliğinden Emin Olun

Güvenlik ve alarm sistemleri üretiminde Avrupa Birliği ülkeleri tarafından belirlenmiş ve ülkemizde de giderek yaygınlık kazanmaya başlayan çeşitli güvenlik gereksinimi sınıflandırmaları mevcuttur. Türk Standartları Enstitüsü, Avrupa Birliği ülkeleri tarafından belirlenmiş olan alarm sistemlerindeki bu standartlara uygun olarak EN 50131 şeklinde kodlanan bir alarm standartları sınıflandırması yayınlamıştır. EN 50131 alarm sistemi standartları, özellikleri açısından yaşam ya da çalışma alanları ile ilgili risklerin ele alınarak güvenlik derecesi ölçütlerine karar verilmesine dayalı bir uygulamadır. Dolayısıyla bir alarm ve güvenlik sisteminin derecesi hakkında bu şekilde karar alınarak, sistemin ne derece geniş kapsamlı olduğu belirlenmeye çalışılmaktadır. Türk Standartları Enstitüsü’nün yayınladığı karara göre, bir alarm ve güvenlik sisteminde yer alan cihazların bazı özelliklere uygun bir biçimde üretilmiş olması gerekmektedir. Güvenlik derecesi 1 ismi verilen sınıf, soygun ve benzeri bir riskin en düşük olduğu mekanları kastetmek için kullanılır. Hırsızlık açısından bakıldığında bu mekanlar, bir hırsızlık için plan yapılmasına gereksinim duyulmayacak, cazibesi olmayan eşya ya da birikimler içeren bir mekan olarak ele alınabilir. Bu dereceler benzer bir biçimde dördüncü sınıfa kadar gitmektedir. Güvenlik Derecesi 2 sınıfında ise hırsızlık ve benzeri riskler ilk sınıfa göre daha yüksek bir orandadır. Nitekim Türk Standartları Enstitüsü’ne göre bu gruptaki alanlar, deneyimli bir hırsızın yönelebileceği yerler olarak kabul edilmiştir. Bu doğrultuda hırsızlık işlemini gerçekleştirecek kişinin alarm ve güvenlik sistemleri hakkında belli düzeyde bir bilgi birikimine sahip olduğu varsayılır. Dolayısıyla mekanlarınızdaki güvenlik sistemlerinin bu ihtimaller göz önüne alınarak düzenlenmiş olması önem arz etmektedir. LCD tuş takımı özellikleri itibarı ile EN 50131 standartlarına göre güvenlik derecesi bakımından 2. sınıftaki alarm sistemlerinden biridir. Bu doğrultuda LCD tuş takımı, büyük konut alanlarında ya da görece daha küçük ticari kuruluş ve tesislerde kullanılmaya uygun bir cihazdır. Türk Standartları Enstitüsü’nün gerekli koşullarına bağlı kalarak belirlenen bu uygunluk sayesinde yaşam ya da çalışma alanlarınızın doğru bir biçimde korunduğundan emin olabilir, çeşitli kazanım ya da birikimlerinizi güvenli bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

LCD Tuş Takımı Nerede Kullanılır?

LCD tuş takımı çeşitleri, özellikle ikinci sınıf güvenlik derecesine sahip alanlarda kullanılmaya uygundur. Bu doğrultuda, büyük yaşam alanları ya da küçük çalışma ve ticari tesisleri örnek olarak gösterilebilir. Nitekim gerek duyduğunuz takdirde, daha düşük risk potansiyeline sahip olan birinci sınıf güvenlik derecesine sahip çeşitli yaşam ya da çalışma alanlarında da LCD Tuş Takımı cihazlarının avantajlarından faydalanmak mümkündür. Cihaz, alarm ve güvenlik sisteminiz içerisinde bulunan diğer aparatların çeşitli fonksiyonlarını yönetmekte kullanılabilir olmasının yanı sıra bazı şifreleme uygulamaları için kullanılmaya da müsaittir. Kale Alarm tarafından sunulan son derece bütçe dostu LCD tuş takımı fiyatları kiralama ve satın alma bazında farklı düzeylerdedir. Bu ürün yalnızca Kale Alarm abonelerine, sahip oldukları alarm sistemine ek olarak temin edilmektedir ve tek başına satılmamaktadır.