Motion Detector

Hareket Dedektörü

KGS1211010

Product Identification:

•​​ 11 m x 11 m detection range and 88.5 degree angle of vision

•​ Cannot detect animals under 18 kg.

•​​ Dual optical (2 optical sensors)​

Hareket Dedektörü

Teknolojik gelişmelerden nasibini alan ürünler arasında bulunan hareket dedektörü hayatı kolaylaştırmakla birlikte istenmeyen, olası kazaları da engeller. Hem evlerde hem de iş yerlerinde güvenlik sebebiyle tercih edilen ürün, 11 x 11 m algılama mesafesinin yanı sıra 88,5 derecelik görüş açısı ile son derece başarılı bir çalışma sergiler. 18 kilo altındaki hayvanları algılamaması da doğru sonuç alma oranını yükseltir. Oldukça esnek ve pratik bir alarm çözümü olarak kullanıcıların karşısına çıkan hareket dedektörü, genişleyebilen alt bölgesi sayesinde alternatif veya yeni ekipman alarak sistemi genişletme şansı da tanır. Akıllı telefonlarla aktif edilme, Wi-Fi ile bağlantı kurma fonksiyonunun olması sayesinde de son derece kolay bir şekilde kurulur. Bu sayede her şey olduğu gibi dururken evlerin ya da iş yerlerinin güvenliği olabilecek yeterli seviyede sağlanır.

Profesyonel Çalışma Gücüne Sahip Olan Hareket Dedektörü

İnsanların hareketlerini ultrasonik, mikrodalga ve kızılötesi gibi yöntemler ile algılayan ve algılama sonrasında ilgili mekanizmaları devreye geçiren aktif ve pasif özellikli sensörler, hareket sensörü olarak bilinir. Çoğu zaman sıcaklığı algılayan kızılötesi, farklı dalga boylarındaki sinyallerin nesne üzerinden yansıtılması olarak iki şekilde çeşitlenir. Temel olarak bu bilgiler, hareket dedektörü nedir sorusuna da cevap olarak verilir. Herhangi bir oda köşesinde kullanıma ideal olan dedektör, alarm aktif haldeyken sensör hareketi aldığı zaman siren doğrudan aktive edilir. Emniyete ihtiyacı olan salon, yatak odası ve çalışma odası gibi odalarda kullanılmak üzere oldukça idealdir. Aynı şekilde garaj, depo gibi yerlerde de gereksinim duyulduğu süre kullanıma uygundur. Belirlenen ve ayarlanan zaman dilimlerinde bu mekanlarda istenmeyen kişilerin varlığını algılayan ürün, evcil hayvanların ağırlık miktarlarını göz önünde bulundurdukları için yanlış bir uyarı veya sinyal vermez. Hareket dedektörü veya algılayıcısı, mevcut bir alandaki hareketi algılamak üzere bir ya da birden fazla teknoloji ile birlikte çalışır. Böylelikle kayıp yaşamadan kolay ve kısa sürede müdahale etmek mümkün olur.

Hareket Dedektörünün Kullanımı ile Her Zaman Güvende Kalmak Mümkün

Hareket dedektörünün temel olarak kullanılma sebebi, ürünün kullandığı yerlere izinsiz bir şekilde giriş yapanları algılamak, izleme merkezine ve kontrol paneline uyarıda bulunmaktır. Hareket dedektörü bağlantısı istenen her bölgeye yapılabilir. Oturma odasında, yatak odalarında ya da çalışma odalarında hareket, pencere veya kapı zorlanması, kırılması gibi durumlarda, eylemi otomatik olarak algılamaya programlıdır. Hareket dedektörü, çalışma prensipleri gereği çocuğunuzun sizden habersiz olarak evden ayrılmasına da engel olabilme özelliği taşır. Evinizin kapısına birisi yaklaştığı zaman dedektörün hareketi algılamasıyla kapı zili tetiklenir. Bunun yanı sıra ev içerisinde çocuklar eğer bodrum kat, egzersiz odası ya da ecza dolabı gibi kısıtlı alanlara girerse, uyarı verilir. Aynı zamanda hareket sensörünün aydınlatma fonksiyonunun da devreye sokulması, boş alanlarda enerji tasarrufu sağlanmasına yardımcı olur. Evcil hayvanları algılama konusunda hassasiyete sahip olmasıyla birlikte, eğer evcil hayvanların istenmeyen ve girmesinin uygun olmayacağı alanlara girdiğinde uyarı almak, bilgilendirilmek için gerekli ayarlamalar yapılabilir. Buna yönelik aklında hareket dedektörü nasıl bağlanır konusunun yanıtı ise açıktır; cihazın kurulumu yalnızca Kale Alarm Servisleri tarafından yapılabilmektedir.

Hareket Dedektörü Çeşitleri ile Yaşam Alanları ve İş Yerleri Emniyetli

Evlerde, iş yerlerinde, ofislerde ve bu alanların belirli noktalarında konumlandırılarak daha güvenli bir şekilde yaşamak mümkündür. Hareket dedektörü çeşitleri, kullanım alanlarına göre farklı fonksiyonlar sergilemeleriyle alınacak olan verimi artırır. Bunların arasında yaygın olan pasif kızılötesi adını alan PIR olarak da bilinen sensördür. Vücut ısısını algılaması ile ev içerisinde kullanılan güvenlik sistemlerinde önde gelendir. Sistem devreye girdiği zaman hareket dedektörü de devreye girer ve sensör ısındığı zaman çevrelediği alandaki ısıyı, hareketi algılayıp ızgara adı verilen koruyucu bir fonksiyonu devreye sokar. Ardından eğer kızılötesi enerji seviyeleri hızlı bir şekilde değişirse, dedektör tetiklenir ve devreye girer. Ultrasonik dedektörler ise hareket halindeki bir nesne ya da kişinin yansımasını ölçümleyerek, ultrasonik dalgalar gönderirler. Titreşim fonksiyonuyla çalışan hareket dedektörü çeşitleri, ağırlıklı olarak evler için tercih edilirler. Titreşimleri algılayarak devreye giren sensörler, işe yarar dedektörlerden biri olurlar.  Kapıların ve pencerelerin zorlanması, kırılması ve hırsızların istenmeyen alana geçmesi ile emniyeti sağlamak için dedektörler alarmları tetikler ve böylece uyarı yapılır. Kale Alarm’ın hareket dedektörü ürünü de ihtiyaçları tam anlamıyla karşılamasıyla memnuniyeti sağlar. Çeşitliliğe ve fonksiyonlara bakıldığı zaman hareket dedektörü fiyatları gayet makul aralıklarda kullanıcı karşısına çıkar. Bu güvenlik artıran ürünümüz yalnızca Kale Alarm abonelerine, sahip oldukları alarm sistemine ek olarak satılmakta veya kiralanmaktadır. Bu bağlamda kiralama ve satın alma fiyatları da farklılaşmaktadır.