Network Module

İnternet (Network) Modülü

Product Identification:

• ​Allows us to control your alarm panel from anywhere using a smartphone (iPhone, Android) or computer.

• By communicating with the Alarm Monitoring Center over the internet, it provides communication without creating cost to your phone line.

İnternet (Network) Modülü

Güvenlik ve alarm sistemleri, kullanıcıların ihtiyaç ve isteklerine göre çeşitli bileşenlerden oluşabilmektedir. Bu bileşenler kullanıcıların kullanım alışkanlıklarına uygun olması gerektiği gibi erişilebilirlik açısından da pratik ve verimli olmalıdır. Bu doğrultuda güvenlik sistemini kontrol edebilmenize imkan verecek olan ara yüzün niteliği son derece önem arz etmektedir. İnternet modülü ürünleri, bu doğrultuda, güvenlik ve alarm sistemlerinizi kablosuz ya da taşınabilir ağınıza bağlı olan diğer cihazlar üzerinden kontrol edebilmenize olanak sağlayan aparatlardır. Bu doğrultuda internet ya da diğer ismiyle network modülü güvenlik ve alarm sistemleriniz içerisinde mevcut bulunan tüm bileşenleri mesafe tanımaksızın kontrol edebilmenize ve özelleştirmenize imkan sağlamaktadır. Bu durum hem sağladığı kullanım deneyimi hem de ortaya çıkardığı erişilebilirlik düzeyi sayesinde internet network modülü cihazlarını güvenlik sistemlerinin önemli bir parçası haline getirmektedir. Ayrıca internet modülü sayesinde güvenlik ve alarm sistemlerinin çeşitli özelliklerinden çok daha efektif bir biçimde faydalanmak mümkün olmaktadır.

İnternet Modülü Nedir?

İnternet modülü, güvenlik ve alarm sisteminizi uzaktan kontrol edebilmenizi sağlayan elektronik bir aparattır. Apple ya da Android olması farketmeksizin akıllı telefonlarınız ve bilgisayarlarınız üzerinde alarm sisteminizin paneline erişim sağlayabilmenize imkan veren internet modülü, güvenlik paneli ile 128 bit AEs şifreleme üzerinden bilgi alışverişi yapabilmektedir. Bu sayede güvenli şekilde  alarm sisteminizle son derece uyumlu bir biçimde çalışan cihaz, alarm sistemi içerisindeki uyarıların aynı zamanda taşınabilir cihazlarınıza aktarılması görevini de üstlenmektedir. Bu doğrultuda internet modülü sayesinde güvenlik sisteminizin temin ettiği önlemler hakkında bir çeşit raporlar alabilmeniz mümkün hale gelmektedir. Güvenlik ve alarm sisteminiz içerisindeki tüm diğer bileşenlerle uyumlu bir biçimde çalışan ve etkin bir performans gösteren internet modülü, ayrıca alarm izleme merkezi ismi verilen bir haberleşme yöntemi de ihtiva etmektedir.

İnternet Modülü Özellikleri

İnternet modülü özellikleri itibarıyla güvenlik ve alarm sisteminize erişilebilirliğinizi daha kolay bir hale getirmeyi ve sistem içerisindeki bileşenleri daha efektif bir biçimde kullanılabilir kılmayı hedefleyen bir cihazdır. Bu anlamda ürünün en önemli özelliğinin, güvenlik sisteminizi android telefonlarınız ya da bilgisayarlarınız üzerinden kullanmanıza imkan vermesi olduğunu ifade etmek mümkündür. Bu tür cihazlar üzerinden sağladığınız erişim sayesinde, alarm sisteminizi ana kontrol paneline kıyasla daha detaylı bir biçimde yönetebilmeniz ve çeşitli ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olabilmeniz kolaylaşmaktadır. Buna ek olarak taşınabilir cihazlar üzerinden alarm sistemini kontrol edebiliyor olmanız sayesinde sisteme dünyanın herhangi bir bölgesinden komutlar verebilme opsiyonunuz da bulunmaktadır. Buna ek olarak internet modülü kullanımı, Alarm İzleme Merkezi ismi verilen haberleşme sistemini de devreye sokmaktadır. Bu haberleşme sistemi sayesinde alarm sisteminizle gerçekleşen bilgi alışverişini internet üzerinden yaparak ek bir telefon faturası maliyetiyle karşılaşmaktan kurtulabilirsiniz.

İnternet Modülü Kullanarak Güvenlik Sisteminizi Uzaktan Kontrol Edin

İnternet modülü kurulum işlemi abonelerin talebi üzerine Kale Alarm Servisleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Cihazı yerel ya da mobil internet ağınıza Wi-Fi üzerinden bağlayarak akıllı telefonunuza ya da bilgisayarınıza tanıtmanız, kullanmaya başlamanız için yeterlidir. Bu işlemlerin herhangi bir harici cihazı kablosuz ağa bağlamaktan hiçbir farkı yoktur. Son derece basit kurulum işleminin ardından gerek akıllı telefonunuz gerekse de bilgisayarınız üzerinden güvenlik ve alarm sistemlerinizi rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Uzaktan vereceğiniz talimatlar ve cihazınızın alarm sistemiyle sağladığı bilgi alışverişi Alarm İzleme Merkezi adı verilen haberleşme sistemi sayesinde herhangi bir ekstra maliyet yaratmayacaktır. İnternet modülü hakkında daha fazla bilgi almak için sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ürün tek olarak satılmamakta yalnızca Kale Alarm abonelerine, talepleri doğrultusunda temin edilmektedir. Fiyatları ise satın alma ve kiralama seçeneklerine göre farklı düzeylerde olmaktadır.