Smoke Detector

Duman Dedektörü

KGS1411010

Product Identification:

•Gives off an alarm when smoke reaches a certain density.

•The smoke detector controls an area about 50-60 m².

​​•It is enabled even if the alarm system is disarmed.

•Mounted on the middle point of the ceiling.

•Not suitable for environments like kitchens, garages, and areas with heavy smoking.

•Wired and wireless models are available.

More Less

Duman Dedektörü

Evinizde ya da ofisinizde gerçekleşebilecek tehlikeli durumları önlemek adına alabileceğiniz bazı önlemler bulunmaktadır. Güvenlik sistemleri sizin sevdiklerinizin güvenliğini sağlamak adına tasarlanmaktadır. Yaşam alanlarında meydana gelebilecek tehlikelerden birisi de yangındır. Yangın tehlikesi büyümeden, hemen başlangıcında önlemek için faydalanabileceğiniz duman dedektörleri bulunmaktadır. Duman dedektörü ortamdaki duman yoğunluğu belirli bir seviyeyi aştığında uyarı alarmı verir. Kale Alarm, yılların tecrübesi ile sizin ve sevdiklerinizin güvenliğini sağlamak için çalışmaktadır. Duman dedektörü çeşitleri, farklı fonksiyonlara sahip olabilir. “Duman dedektörü nedir” sorusuna dumanı erkenden algılayarak meydana gelebilecek yangın tehlikesinin önüne geçilmesini sağlayan gelişmiş cihazlardır diyebiliriz. Güvenlik sistemlerinde algı yeteneği yüksek, gelişmiş ürünlerden biridir. Duman dedektörünü konumlandıracağınız yer oldukça önemlidir. Yanlış algılamayı önlemek adına banyo gibi buhar üreten yerlere yakın kullanımı tercih edilmez.

Duman Dedektörü ile Yangın Tehlikesini Önleyin

Sizin ve sevdiklerinizin güvenliğini sağlamak için Kale Alarm’ın güvenlik sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Kullanıcıların güvenliğini her şeyden önde tutan Kale Alarm teknolojik gelişmeleri ürünlerinde en iyi şekilde kullanmaktadır. Kullanıcılarına 7 gün 24 saat hizmet sunmaktadır. Yaşam alanlarında hırsızlık ya da yangın gibi bazı tehlikeli durumlar yaşanabilir. Kale Alarm bu gibi durumları önlemek için çalışmaktadır. Markanın güvenlik sistemlerinden birisi de duman dedektörleridir. Duman dedektörükullanarak yangın ve benzeri tehlikelerin önüne geçebilirsiniz. Bu dedektörler her ortamda kullanıma uygundur. Otel odalarında, uçaklarda, tuvaletlerde, sinema salonlarında, iş yerlerinde sık sık tercih edilmektedir. Kullanımı yaygın hale gelirken “duman dedektörü nasıl çalışır” sorusu da merak edilmektedir. Duman dedektörü çalışma prensibi gereği, gaz ya da duman algıladığı anda saniyeler içerisinde uyarı vermektedir. Duman yoğunluğu tehlike oluşturabilecek seviyeye geldiğinde alarm devreye girmektedir. Bu sayede de tehlike büyümeden istenmeyen durumların önüne geçilmesine olanak tanımaktadır.

Güvenliğiniz İçin Duman Dedektörü

Duman gaz dedektörü her ortamda yangın denetimi yapılmasına imkân sağlar. Dedektörü ortamın stratejik noktasına konumlandırılması en iyi şekilde çalışmasını sağlayabilmektedir. Kale Alarm imzalı duman dedektörleri farklı alan genişliklerine uygun düzeyde performans göstermektedir. Duman  dedektörü bağlantısı sizin talebiniz doğrultusunda Kale Alarm Servisleri tarafından hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Güvenlik uzmanlarımız, kurulumun yapılacağı alanda keşif çalışmaları yaparak, dedektörün en ideal performansı göstereceği konuma kurulumunu hızlı bir şekilde yapmaktadırlar.

Güvenlik Sistemlerinde Sık Kullanılan Duman Dedektörleri

Bazı gelişmiş dedektör modelleri alarm devreye girdiği anda eş zamanlı olarak itfaiyeye de haber vermektedir. Bu da olaya müdahalenin en hızlı şekilde olmasını sağlamaktadır. Kale Alarm imzalı duman dedektörleri uyarı durumuna geçtiğinde, Kale Alarm İzleme Merkezi’ne bildirim gider. Kullanıcı, izleme merkezi tarafından kısa süre içinde durumla ilgili haberdar edilir. Bunun yanı sıra ilgili güvenlik birimine de durum bildirilir. Bu cihazlar ile ilgili “duman dedektörü sigara dumanını algılar mı” sorusu da merak edilmektedir. Sigara dumanının yoğunluğuna ve dedektöre uzaklığına göre bu durum değişse de dedektörler genel olarak sigara dumanını algılamaktadır. Ancak hassas algılama özelliğine sahip dedektörler, uçak tuvaleti gibi küçük ortamlarda sigara dumanını saniyeler içerisinde algılayacak ve uyarı verecektir. Duman dedektörü fiyatı kiralama ve satın alma seçeneklerine göre değişkenlik göstermektedir ve ürün tek başına satılmaktadır. Kale Alarm aboneleri, sahip oldukları alarm sistemine ek olarak ürünümüzü talep edebilmektedirler. Siz de sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, duman dedektörü talebinde bulunabilirsiniz.