Battery for Power Outage

Akü

KGS1119010

Product Identification:

•​​It protects the alarm system in the event of a power outage or sabotage.

Kablosuz Alarm Paneli Aküsü

Şehir yaşamı göz önüne alındığında, çeşitli çalışma ya da yaşam alanlarında hırsızlık ve buna bağlı tehlikeler sık sık ortaya çıkabilmekte, bu tehlikelere bağlı olarak da büyük ölçüde maddi kayıplar gerçekleşebilmektedir. Bu doğrultuda dizayn edilen alarm ve güvenlik sistemleri, hırsızlık ve soygun gibi durumların yanı sıra yangın ya da çeşitli sağlık problemlerinin gerçekleştiği anlarda da olaylara daha hızlı bir biçimde müdahale edebilmenize imkan sağlamaktadır. Bu açıdan doğru ve kesintisiz bir biçimde çalışan alarm ve güvenlik sistemleri, yaşam alanlarınızı böylesi tehlikelere karşı büyük ölçüde koruyabilmektedir. Bu noktada güvenlik sistemlerinin kesintisiz bir biçimde çalışabilmesini sağlayabilmek için en önemli parçalardan birinin alarm sistemi aküsü olduğunu söylemek gerekir. Alarm sistemi aküsü, çeşitli sebeplerle gerçekleşen elektrik kesintilerinin alarm ve güvenlik sisteminizi etkilememesi için tasarlanan yedek enerji kaynaklarıdır. Alarm sistemi aküsü kullanarak alarm ve güvenlik sisteminizin 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz bir biçimde çalışmasını garanti altına alabilirsiniz.

Kablosuz Alarm Aküsü Nedir?

Kablosuz alarm akü ürünleri, alarm ve güvenlik sistemlerinizin muhtelif sebeplerle kesilen enerji beslemesi dolayısıyla kapanmasının önüne geçen bir nevi yedek enerji kaynaklarıdır. Alarm trafo ve aküleri bu doğrultuda kablolu, kablosuz olmak üzere iki farklı tür olarak karşınıza çıkmaktadır. Kablolu alarm trafoları alarm güvenlik sistemine entegre edilebilmek için alarm paneline kablo aracılığı ile bağlanmalıdır. Nitekim güvenlik sistemi içerisindeki diğer ekipmanların da akü ile bağlanmış durumdaki ana panele kablo ile bağlanması gerekir. Kablosuz alarm ve güvenlik sistemlerinizde ise diğer cihazlar ana panele yerel internet ağını kullanarak bağlanır. Böylelikle cihaz, çeşitli sabotaj ya da doğal sebeplerden kaynaklı elektrik kesintilerinin alarm ve güvenlik sistemlerinizi kapanmasına neden olmasının önüne geçmekte ya da doğal elektrik kesintilerinde alarmınızın çalmasını önlemektedir.

Kablosuz Alarm Aküsü Kullanımı

Kablosuz alarm aküsünün kurulumu yalnızca Kale Alarm Servisleri tarafından yapılabilmektedir ve kurulum sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda da Kale Alarm Servislerinden destek talep edebilmektesiniz. Kurulum sonrasında ana panel kablosuz bir biçimde diğer cihazları elektrik kesintisi durumlarında dahi beslemeye devam edecektir. Pek çok kablosuz alarm aküsü ürünlerinde bu süre 7 ile 12 saat arasında değişkenlik göstermektedir. Buna ek olarak, son derece doğal bir biçimde akünün çalışma süresi bağlı bulunduğu alarm ve güvenlik sisteminin ne kadar enerji tüketimi yaptığı ile de doğrudan ilişkilidir.

 Alarm Sistemlerinizin Kesintisiz Bir Biçimde Çalışacağından Emin Olun

Güvenlik ve alarm sistemleri, çalışma ya da yaşam alanlarının güvenliğinin temin edilebilmesi bakımından son derece verimli ve efektif sistemlerdir. Fakat bu sistemlerin aktif olarak çalışabilmesi için bir enerji kaynağı tarafından besleniyor olmaları gerekmektedir. Bu nedenle elektriğin çeşitli nedenlere bağlı olarak kesintiye uğraması durumunda alarm sistemleri de düzgün bir biçimde çalışamaz hale gelecektir. Nitekim pek çok alarm ve güvenlik sistemi, sabotaj kaynaklı olabileceğinden ötürü böylesi elektrik kesintisi durumlarında alarmın öteceği şekilde dizayn edilmiştir. Çeşitli özelleştirmeler yolu ile bunun önüne geçseniz bile bu sefer de sabotaj gibi bir durum sebebi ile elektrik kesildiğinde fark etmeme ihtimaliniz doğmaktadır. Tüm bu problemleri son derece basit bir biçimde aşarak elektrik kesintisi esnasında alarm sisteminize enerji sağlamaya devam eden kablosuz akü sistemleri, bu açıdan yaşam alanlarınızın kesintisiz bir biçimde güven içerisinde olmasını sağlamaktadır. Kale Alarm’ın avantajlı alarm akü fiyatları ise kiralama ve satın alma seçeneklerine göre farklılaşmaktadır. Yalnızca Kale Alarm abonelerine sahip oldukları alarm sistemine ek olarak sunulan bu ürün, tek olarak satılmamaktadır.