Transformer for Power Outage

Trafo

KGS1119110

Product Identification:

• ​​It protects the alarm system in the event of a power outage or sabotage.​

Trafo

Özellikle şehir hayatı içerisinde, yaşam ya da çalışma alanlarında sıklıkla hırsızlık ya da yangın gibi sebeplere bağlı bir biçimde ciddi maddi zararlar meydana gelebilmektedir. Öyle ki bu zararlar bazen insan sağlığı açısından da tehlikeli bir hal alarak zaman zaman can kayıplarına dahi yol açabilmektedir. Bu noktada alınması gereken önlemlerden biri de güvenlik ve alarm sistemlerine yapılacak yatırımlardan geçmektedir. Doğru bir biçimde çalışan alarm sistemleri, ev ya da iş yerlerinizi böylesi risklerin tehlikelerine karşı büyük ölçüde muhafaza edebilmektedir. Alarm sistemlerinin önemli parçalarından biri de alarm trafosu ürünleridir. Alarm trafosu ürünleri, çeşitli elektrik kesintisi durumlarında alarm ve güvenlik sisteminizin hiçbir biçimde etkilenmeyerek çalışmaya devam edebilmesi amacı ile dizayn edilmiş cihazlardır. Alarm sisteminizin kesintilerden etkilenmesinin önüne geçen trafo, sisteminizin 7 gün 24 saat boyunca sizleri güvende tutmasını sağlamaktadır.

Alarm Trafosu Nedir?

Alarm trafosu, alarm ve güvenlik sistemlerinizin çeşitli sebeplerle kesilen elektrikten dolayı yeterli enerji beslemesini temin edemeyerek kapanmasını önleyen yedek bir enerji kaynağıdır. Elektrik kesintileri, tamamen arıza ya da çeşitli doğal nedenlerden kaynaklanabileceği gibi özellikle hırsızlık ve soygun gibi durumlar ele alındığında sabotaj kaynaklı bir biçimde de gerçekleşebilmektedir. Bu noktada alarm trafosu, kesintiye aldırmadan güvenlik ve alarm sisteminizin çalışmaya devam etmesini sağlayarak olası bir sabotaj ihtimalinin önüne geçmektedir. Trafonun kurulumu Kale Alarm Servisleri tarafından yapılamaktadır ve son derece basit ve pratik bir biçimde gerçekleştirilebilen alarm trafosu kurulumu sonrasında trafoyu hemen kullanmaya başlamanız mümkündür. Alarm paneline bağlanarak bütün sisteme entegre edilen alarm trafosu, alarm ve güvenlik sistemlerinizin kesintisiz bir biçimde çalışmaya devam edebilmesi için son derece önem taşımaktadır.

Alarm Trafosu Çeşitleri

Alarm trafoları çeşit itibarı ile farklı volt değerlerine ayrılmaktadır. Bağlanılacağı alarm ve güvenlik sisteminin ihtiyaç duyduğu enerji miktarına göre trafonun enerji kapasitesi de farklılıklar arz etmektedir. Bu doğrultuda, bilhassa ev güvenliğinin sağlanması amacı ile düzenlenmiş alarm ve güvenlik sistemlerinde daha çok 16 voltukluk alarm paneli trafolarının kullanıldığını ifade etmek mümkündür. Ancak yine de muhafaza edilecek alanın şartlarına göre, düzenlenecek alarm ve güvenlik sisteminin farklı ihtiyaçlar ihtiva edeceğini gözden kaçırmamak gerekir. Buna ek olarak, kablosuz ve kablolu alarm trafosu şeklinde bir ayrım da söz konusudur. Kablo üzerinden bağlantıları sağlanan bir alarm ve güvenlik sisteminde kablolu alarm trafosu kullanılır. Kablolu alarm paneli trafo ürünleri, alarm ve güvenlik sisteminin ana paneline kablo aracılığı ile bağlanılır. Elektrik kesintisi olmadığı sırada bağlantının devam etmesinde bir sakınca yoktur. Çünkü zaten alarm trafosu, elektrik akımının aktif olduğu durumlarda devreye girmeyecek ve fazladan bir enerji kullanımına sebep olmayacaktır.

Yaşam Alanlarınızda Kesintisiz Bir Güvenlik Sağlayın

Alarm ve güvenlik sistemleri, yaşam ya da çalışma alanlarının güvenliğinin sağlanması açısından oldukça efektif ve verimli sistemlerdir. Ancak bu sistemlerin de aktif bir biçimde çalışabilmesi belli bir enerji kaynağına ihtiyaç duymaları son derece doğaldır. Bu enerji kaynağı da elektriktir. Dolayısıyla elektriğin farklı sebeplerle kesintiye uğradığı durumlarda alarm sistemi çalışmaz hale gelecektir. Özellikle kablolu alarm ve güvenlik sistemlerinde görülen hırsızlık ve soygun olaylarında bağlantı kablolarının sabote edilmesi yolu ile enerji akımı önlenebilmekte, bu sayede alarm ve güvenlik sistemi inaktif duruma getirilebilmektedir. Bilhassa bu tür suçlar konusunda tecrübeli olan suçlular, benzer sistemlerin çeşitli yönlerini daha iyi tanıdığı için bazı basit işlemler gerçekleştirebilmektedir. Bu doğrultuda alarm trafosu, bu tür sabotaj imkanlarına olanak vermeyen yedek bir enerji kaynağıdır. Kale Alarm’ın avantajlı alarm trafosu fiyatları için sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ürünün fiyatları satın alma ve kiralama seçiminize göre farklılaşmakta, ürün tek başına satılmamaktadır. Yalnızca Kale Alarm abonelerine, sahip oldukları alarm sistemine ek olarak temin edilmektedir.