Wired Alarm System

Alarm sistemlerinin kullanımı kolay ve yüksek kalitede izleme sunmaktadır. Ev güvenlik sistemini güçlendirmek için kablolu alarm sistemi çeşitleri olan sirenler, tuş takımları, sensörler ve kameralar tercih edilebilmektedir. Modern ev güvenlik sistemleri çarpıcı bir şekilde gelişim göstermekte ve son zamanlarda internet özellikli ürünlerin akışı ile kablolu alarm sistemi özellikleri ön plana çıkmaktadır. Sayısız eklenti ve kullanım çözümleri ile artık ön kapının uzaktan kilitlenebilmesine, güvenlik projektörleri tetiklendiğinde gerçek zamanlı güncellemeler alınmasına ve hatta akıllı telefonlardan eve giren ve çıkan insanların video görüntülerini izlemeye olanak tanınmaktadır

Kale Alarm sistemi harika özelliklerin yanı sıra kablolu alarm sistemi kurulumu detayları ile de ekstra koruma sağlayacak işlevlere sahiptir. Kablolu alarm sistemi bina ya da eve bağlanarak, bağlı olduğu kablolar aracılığıyla iletişim kurmaktadır. Her sensör fiziksel olarak kontrol paneline bağlıdır ve izlenen sistemlerde kontrol paneli dış izleme servisi ile de sabit hat üzerinden iletişim kurmaktadır.

Kablolu alarm sistemi bağlantısı, her parçası fiziksel olarak bağlı kaldığı için neredeyse hiç girişim şansı bulunmamaktadır. Evin güç kaynağına bağlı olduğu için pillerin değiştirilmesi konusunda endişeye gerek kalmayacaktır. Bu durum kablolu alarm sistemi fiyatları konusunda da olumlu bir dönüş sunmaktadır. Kablolu alarm sistemi için menzil bir sorun teşkil etmemektedir. Sensörlerin bir metre veya bir kilometre uzakta olması fark etmez, çünkü kontrol paneline bağlı olduğu sürece, iletişim kurulabilir halde demektir.

Kablolu Alarm Sistemi Çeşitleri

Kablolu alarm sistemi kontrol panelleri bir güvenlik kurulumunun merkezinde yer alsa da, sistemin kontrol edilmesi, çalıştırılması ve istenen işlevlerin yerine getirilmesi için belirli eklentilere ihtiyaç duymaktadır. Belki de en önemlisi, kullanıcının panelini kurmasına ve devre dışı bırakmasına, programlama değişiklikleri yapmasına izin verecek tuş takımı olmasıdır. Bir tuş takımı yalnızca sistem için erişim noktası sağlamakla kalmaz, aynı zamanda, genel kuruluma fayda sağlayacak ikincil işlevleri de gerçekleştirmektedir.

Kablolu bir kontrol paneli, yararlı işlevleri yerine getirebilmek, ev ya da işyerinin korunmasını sağlamak için ek güvenlik cihazlarına ihtiyaç duymaktadır. Kablolu alarm sistemleri çeşitleri arasında yer alan bu cihazlardan bazıları; hareket sensörleri, kapı ve pencere sensörleri, cam kırılma dedektörleri, duman ve ısı dedektörleri, dahili ve harici sirenler, panik butonu, karbonmonoksit dedektörü, su dedektörü şeklinde sıralanmaktadır. Bu cihazlar sistemdeki bölgelere bağlanarak, bir cihaz etkinleştirildiğinde o bölgeye arıza sinyali vermektedir. Bu sinyal, durumla başa çıkılabilmesi için meydana gelen sorun hakkında hızlı bir şekilde uyarmaktadır. Ayrıca, uygun acil durum personelinin hızlı bir şekilde konuma gönderilebilmesi için etkinleştirildikten sonra, merkezi izleme istasyonuyla hemen iletişime geçecek şekilde ayarlanabilmektedir.

Kablolu Alarm Sistemleri Fiyatları

Kablolu alarm sistemleri fiyatları 3 bölüme ayrılmaktadır. Bunlar; ekipman maliyeti, alarm sistemi aylık maliyeti, aktivasyon ve kurulum maliyeti şeklindedir. Kablolu alarm sistemi ekipman maliyetleri için belirli bir fiyat söylemek mümkün değildir. Her sistem birbirinden farklı ilerlemektedir. Bununla birlikte aylık maliyetler de farklı olabilmektedir. Fiyatlar genellikle, ekipmanın miktarına ve hizmetlerin ne kadar gelişmiş olduğuna bağlı olarak değişmektedir. Sistem kurulumu ve aktivasyon işlemleri yapıldığında belirli bir ücret ödemesi ortaya çıkabilmektedir. Bu ücretin belirlenmesi için, sistemlerin ne olacağı, hangi işlemlerin yapılacağı net bir şekilde bilinmelidir.

Güvenlik ihtiyaçlarının tam olarak ne olduğu ve sistemin ihtiyaç duyulan işlevleri sağlayıp sağlamadığı değerlendirilmelidir. Ardından, dünyanın neresinde olunursa olunsun iletişim kurulabilecek bir sistem istenip istenmediği ve kullanmayı düşünülen yeni sistemin Siri, Alexa veya Google Home gibi kullanılan akıllı asistanlarla uyumlu olup olmayacağı belirlenmelidir. Birçok kablolu alarm sistemi önerisi için diğer akıllı teknoloji parçalarıyla da uyumlu olarak tasarlanmaktadır. Tüm bu değişkenler göz önüne alındığında kablolu alarm sistemi için belirli bir fiyat sunmanın mümkün olmadığı görülmektedir. 

 

Daha Fazla Göster