Wireless Alarm System

Temel ihtiyaçlardan biri olan güvenlik; evlerde, kurumsal şirketlerde, restoranlarda, alışveriş merkezlerinde veya küçük işletmelerde önem verilmesi gereken konulardan biridir. Maddi ya da manevi korunaklılığın sağlanması, huzur ortamının da sağlanması için gereklidir. Bu sebeple gelişen teknolojiyle beraber sıkı güvenlik önlemlerinin alınması gerekir. Hem kullanımı oldukça kolay hem de 7/24 çalışabilen işlevsel alarm sistemleri, günümüzde sıklıkla  tercih edilir. Aynı zamanda kurulum gerçekleştikten sonra kullanıcının kontrolünde olan bu mekanizmalar memnuniyeti de arttırır. Birçok çeşit ve modelde piyasa sunulan alarm sistemlerinin nasıl çalıştığı ve nasıl kontrol edildiği hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Bunun için de kullanımı daha pratik olan kablosuz kapı alarm sistemi ya da pencere camları için kullanılankablosuz alarm sistemikullanımı oldukça yaygınlaşır. Bu sistemler kullanım kolaylığı ve sunduğu güvenlik deneyimiyle ön plana çıkar.

Kale Kilit, farklı mekânlarda kullanıma uygun kablosuz alarm sistemleriyle 7/24 koruma ve güvenlik sağlar. Kaliteden taviz vermeden üretim yapan Kale Kilit, yeni nesil teknolojileri tasarımlarında uygular. Elektrik olan ve olmayan farklı alanlarda Kale Kilit kablosuz alarm sistemleriyle yaşam alanlarında maksimum koruma sağlanır. 

Kesintilerden Etkilenmeyen Alarm Sistemleriyle Güvenliğinizden Taviz Vermeyin!

Genel nedenlere bağlı olarak veya arıza sebebiyle elektirik kesintisi birçok bölgede yaşanabilir. Bu kesintiler uzun süreli ya da kısa süreli de olsa elektriğin oldukça önemli olduğu günümüz şartlarında mağduriyet yaratabilir. Elektrik kesintisine bağlı mağduriyetlerin önüne geçebilmek için kesintisiz çalışan cihazlar için büyük fayda sağlar. Alınan güvenlik önlemleri için de oldukça önemli olan bu husus için Kale Alarm tarafından geliştirilen kablosuz alarm aküsü paneli, evlerde ve iş yerlerinde oldukça kolaylık sağlar. Kablosuz alarm aküsü, kesintisiz güvenlik deneyimi sunar. Bu sayede, herhangi bir elektrik kesintisi olduğunda alarm sistemleri bundan etkilenmez. Ev ve iş yerlerini 24 saat koruma altına alır. Yedek enerji kaynağı görevi gören bu aküler, korunaklılığın sürekliliği açısından oldukça önemli bir yere sahiptir.  

Kablosuz alarm sistemi nasıl kurulur sorusunun cevabı da oldukça basittir. Birbiriyle uyumlu sistem ekipmanları eşleştirilerek sistem kurulumu tamamlanarak mekânlarda güvenlik ve koruma sağlanır. Aynı zamanda çalışma süresi, alarm sisteminin ne kadar enerji harcadığına bağlı olarak değişebilir. Enerji sağlayıcı cihazlardan biri de alarm trafosudur. Herhangi bir sabotaj durumunda yangın, hırsızlık ya da kesinti anlarında alarm sistemleri, güç ihtiyaçlarını bu cihazdan karşılar. Evlerde daha çok 16 voltluk alarm paneli trafoları kullanılırken bağlanacak alarm sisteminin duyacağı enerji miktarına göre panel trafosunun gücü farklılık gösterir.  Güç kaynağı çalışır durumdayken trafo çalışmaz. Bu sayede kullanılan kablosuz alarm sistemi için enerji üretmeden verimli bir kullanım deneyimi sağlar. 

Yüksek Koruma Sizin Kontrolünüzde!

Ev veya ofislerde çok sık kullanılan kablosuz ev alarm sistemi türlerinden biri kablosuz alarm panelidir. Hırsız alarmı olarak da bu model sıklıkla tercih edilir. Model, ticarethaneler ya da büyük şirketler için de kullanıma uygundur. Kablo dağınıklığı olmaksızın uzaktan kumanda ya da telefona yüklenen uygulamalarla kontrol edilen sistem pratiklik sağlar. Hem Android hem de İOS teknolojilerine uyumludur. Kullanıcısına siren süresini ayarlama imkânı tanır. Uzaktan izleme veya dinleme yapılabilir. Kablosuz alarm sistemi kurulumu ve kullanımı pratikliği ve kullanışlılığı ile kullanıcılara konforlu bir güvenlik deneyimi sağlar. Kale Alarm kablosuz alarm sistemi satın al ve kurulum işlemlerini tamamlayarak yaşam alanlarınızın güvenliğini etkin biçimde sağlayabilirsiniz. 

Ev ya da iş yerinin kapısında kullanılan dâhili sirenler, diğer bir güvenlik alternatifidir. Mülkün sahibini tanısın diye öncelikle gecikmeli dedektör ayarı yapılır. Mülk sahibi girdiğinde belirlenen şifrenin girilmesi için bir zaman tanınmakta ve o şifre girildiği zaman alarm devreye girmez. Ürün, fiziki özellikleriyle sağlam bir gövdeye sahiptir ve uzun ömürlü kullanım imkânı sağlar. Flaşör özelliğiyle, duyma güçlüğü çeken ya da işitme engelli kişiler için de dikkat çekici bir uyarıcıdır. Beyaz kasası, dakikada 100 flaşör yakar. Güçlü bir şekilde yanıp sönen ışıkları sayesinde etkili bir şekilde uyarı verir. 

Güvenliğinize Gerekli Hassasiyeti Gösteren Alarm Sistemleriyle Tanışın

Ses dalgalarını algılayıcı cihazı sayesinde, alarm özelliği gösteren akustik cam kırılma dedektörü, özellikle mağaza gibi işletmelerde tercih edilir. Camın kırılma esnasında ve sonrasında çıkardığı frekansları tespit ederek kullanıcısını uyarır. Alarm paneliyle entegre çalışan bu cihaz, herhangi bir kırılma olduğunda paneli uyarır ve sireni çalıştırır. Tam otomatik çarpma şok dalgası analizi ile yanlış alarm verme gibi bir durum oluşmaz.  Özellikle ticarethaneler için tercih edilen bu mekanizma sayesinde birçok pencerenin aynı anda kontrolü sağlanabilir. Bu özellik sayesinde ürün, en iyi kablosuz alarm sistemi listesinde yer almayı başarır. 

Kablosuz hareket dedektörü, ileri teknolojisiyle insan hareketlerini ultrasonik, kızılötesi, mikrodalga gibi yöntemler kullanarak algılar. Hareket dedektörü   88,5° görüş açısı ile üstün güvenlik sağlar. Evlerde, kafelerde ya da iş yerlerinde çok sık tercih edilen bu sistem, kablosuz alarm sistemleri fiyatları arasında bütçeyi zorlamayan seçenekler sunar. Bir diğer alarm sistemlerinden kablosuz manyetik kontak farklı mekânlar için ideal bir güvenlik sağlar. Dışarı açılan pencere ve kapılar için Kale Alarm, kablosuz manyetik kontak ile izinsiz girişleri mükemmel bir mekanizmayla engeller. İki parça birbirinden uzaklaştığında alarm vererek, sıkı bir güvenlik önlemi alınmasını sağlar.

 

Daha Fazla Göster